Anadolu Efes još jednom poslužio Cedeviti za prekid negativne serije

Branimir Korać • četvrtak, 21.01.2016.

Cedevita je još jednom preko leđa Anadolu Efesa prekinula negativnu seriju i vratila se pobjedama. U sklopu TOP 16 Eurolige, u Domu Dražena Petrovića svladala je Turke s 84:80...

Nakon tri poraza u nizu u Cedeviti su unatoč respektu prema turskoj momčadi, u Anadolu Efesu vidjeli priliku za početak nove serije pobjeda. Ta situacija već je viđena ove sezone pa je tako i u njihov prvi međusobni ogled u Istanbulu, Cedevita doputovala u neugodnom trenutku nakon domaćeg poraza od Zadra.

I ovaj dvoboj stigao je nakon poraza od Zadrana i u ovom dvoboju Cedevita je svladala Anadolu Efes. Odigrala je dobru i zrelu utakmicu i nije gubila glavu kada se Efes vratio u susret iz dvoznamenkastog zaostatka.

Domaćin je dobro krenuo u susret i to ponajviše zahvaljujući nezaustavljivom Bilanu koji je u tom početnom razdoblju stvarao najveće probleme Efesu. Igrači Dušana Ivkovića teško su branili hrvatskog reprezentativca i Cedevita je nakon prvih deset minuta imala prednost 24:20.

U drugoj dionici Efes je izgledao nešto bolje, predvođen Heurtelom i Brownom održavao se u egalu te se na odmor otišlo s poravnatih 47:47.

Na početku drugog poluvremena razigrao se Marko Arapović, odlično je domaćin ušao u to razdoblje i uspio je pobjeći na najviših 63:50.

Međutim, nisu domaćini uspjeli zadržati tu prednost, odgovorio je Efes koji je početkom posljednje četvrtine poravnao na 67:67 i posve otvorio utakmicu.

Tri i pol minute prije kraja vodili su gosti 78:77, međutim do kraja susreta Efes nije ubacio niti jedan poen iz igre, Cedevita je napravila preokret i otišla do pobjede 84:80.

Po 16 poena kod Cedevite ubacili su Miro Bilan (7/11 za dva, 0/1 za tri, sedam skokova) i Marko Arapović (7/7 za dva, 0/2 za tri, pet skokova), a po 12 poena ubacili su Fran Pilepić (1/1 za dva, 2/4 za tri) i Luka Babić (4/7 za dva, 1/3 za tri, deset skokova). Kod Efesa Brown je ubacio 17 poena (6/7) uz sedam skokova, a Dario Šarić za 34 minute dodao je 16 poena (6/12 za dva, 1/4 za tri)