Branimir Korać • petak, 22.01.2016.

Osim dvoboja između Cedevite i Anadolu Efesa, odigrana su još tri euroligaška dvoboja. Najzanimljiviji je bio onaj u Madridu između real Madrida i Barcelone, a odlučen je sa sirenom...

Real Madrid - Barcelona 86:87

Novi ovosezonski dvoboj između Real Madrida i Barcelone ponovno je pripao Kataloncima. Prije mjesec dana u prvenstvu je Barcelona odnijela pobjedu iz Madrida, a to je ponovila i u Euroligi. Junak gostiju bio je Justin Doellman koji je šutom sa sirenom razveselio Barcelonine navijače.

Tijekom susreta Real Madrid imao je i 16 poena prednosti, na ulasku u zadnju minutu vodio je 85:80, ali sjajni Doellman i Pau Ribas napravili su preokret i Barcelona je slavila.

Doellman je u pravo vrijeme odigrao utakmicu za pamćenje, za 31 minutu ubacio je 24 poena uz šut 3/6 za dva te čak 6/6 za tricu. Ante Tomić igrao je 21 minutu i ubacio je četiri poena (1/3 za dva) i uhvatio pet skokova. Loša vijest za Xavija Pascuala je ozljeda Juana Carlosa Navarra koji je iz tog razloga ranije završio s nastupom.

Madriđanima nije pomogla niti odlična predstava Sergija Rodrigueza koji je bio uvjerljivo najbolji pojedinac u svojoj momčadi te je u 29 minuta ubacio 18 poena (3/4 za dva, 4/5 za tri) te podijelio 13 asistencija.

Laboral Kutxa - CSKA Moskva 81:71

I u Vitoriji se vidjelo koliko moskovskom CSKA nedostaje učinak Nanda De Cola. Francuz je propustio i ovu utakmicu, a Moskovljani su upisali poraz 81:71.

Dvije minute prije kraja susreta Higgins je tricom donio gostima prvo vodstvo na susretu, CSKA je imao 70:69, ali nakon toga napad gostiju potpuno je stao, a nakon isključenja Miloša Teodosića u samoj završnici, Laboral Kutxa mirno je privela susret kraju.

Prvo ime susreta bio je Ioannis Bourousis koji je predvodio Perasovićevu momčad s 19 poena (4/10) i 13 skokova dok je Fabien Causeur upisao 15 poena (5/8 za tricu).

Kod gostiju Teodosić je ubacio 18 poena (5/13) i podijelio sedam asistencija, a Kyle Hines ostvario je 11 poena (5/12) i 11 skokova.

Lokomotiv Kuban - Panathinaikos 76:67

Dontaye Draper odigrao je svoju najbolju utakmicu u dresu Lokomotiv Kubana. Šuterski iznimno raspoložen odveo je Lokomotiv do važne pobjede protiv Panathinaikosa.

Draper je ubacio čak šest trica iz osam pokušaja, uključujući i one ključne u završnici susreta koje prelomile utakmicu na stranu Lokomotiva.

Utakmicu je završio s 20 poena i tri asistencije, a Malcolm Delaney dodao je 14 poena (4/11) i šest asistencija. Kod poraženih James Feldeine ubacio je 13 poena (5/10) uz pet dodavanja.