Još jedan odličan nastup Kraljevića nije bio dovoljan u Stožicama

Branimir Korać • subota, 23.01.2016.

Nakon što je briljirao u susretu protiv Cedevite, Filip Kraljević odradio je kvalitetno svoj dio posla i protiv Union Olimpije, ali ovaj put to nije pomoglo Zadranima da dođu do pobjede...

Zadar se nadao kako bi mogao iznenaditi u Ljubljani i na svježinu doći do pobjede protiv Union Olimpije koja je konstantno u ritmu od dvije utakmice tjedno, ali nije išlo.

Ljubljančani su u posljednjoj četvrtini bili bolji, prelomili su utakmicu na svoju stranu i na kraju zaslužili pobjedu 84:76.

Sjajan ulazak u utakmicu imao je Kraljević koji je stvarao velike probleme Ljubljančanima, međutim nakon što je završio na klupi, domaćin je pronašao rješenje za njega i Zadar je izgubio do tada glavnog aduta.

U nekoliko navrata domaćin je pokušavao slomiti otpor gostiju. Na ulasku u zadnju četvrtinu Zadar je čak imao vodstvo 63:62, no Olimpija je odgovorila serijom 8:0 i preuzela vodstvo.

Zatim se Zadar uspio spustiti na tri poena zaostatka, imao je i napad za dodatno približavanje, ali nije ga iskoristio te se Olimpija ponovno odvojila, ovaj put za zaključenje susreta.

Odlazak na 81:71 označio je i kraj nadanja gostiju te su Ljubljančani rutinski dovršili posao. Na kraju 84:76 za Union Olimpiju.

Kraljević je kod Zadra ubacio 24 poena (9/13 za dva) uz sedam skokova, a Glenn Cosey dodao je 17 poena (4/7 za dva, 2/4 za tri) i pet skokova.

Kod Union Olimpije Sava Lešić ubacio je 22 poena (4/6 za dva, 2/2 za tri).