Cibona poražena u lošoj utakmici u Laktašima, Igokea nije dostigla 14 koševa zaostatka

Branimir Korać • nedjelja, 24.01.2016.

Igokea je upisala pobjedu protiv Cibone rezultatom 68:57, a jedino s čime Cibosi mogu biti zadovoljni iz ovog susreta je činjenica da nisu izgubili s više od 14 razlike i tako su zadržali prednost nad Igokeom u međusobnom omjeru...

Utakmica za što brži zaborav za obje strane. Igokea je stigla do pobjede iako nije pokazala ništa posebno, pobijedila je uz tek nešto iznad 30 posto šuta iz igre i općenito skroman dojam.

Obje momčadi dosta su griješile, šut je bio obostrano loš, selekcija šuta prečesto čudna i u pojedinim dijelovima susreta više se činilo da su na parketu haklerske momčadi nego dvije momčadi koje igraju ABA ligu.

Ulazak u utakmicu s Cibonine strane i nije bio tako loš, od početka su Cibosi imali prednost i prvu četvrtinu završili su s vodstvom 17:14. Međutim tu je uslijedio black-out i nastavak susreta bio je vrlo loš.

Posebno se to odnosi na drugu dionicu u kojoj se više od šest minuta čekalo na prve Cibonine poena. Igokea je za to vrijeme napravila seriju čak 15:0, pobjegla na 29:17 i tek tu su se Cibosi malo trgnuli i smanjili zaostatak do odlaska na odmor na 29:25.

U drugom dijelu Igokea je ponovno otišla na dvoznamenkastu prednost i povela 37:25 nakon novog lošeg otvaranja četvrtine s Cibonine strane. U završnici treće dionice bilo je i plus 14 da bi se Cibona početkom zadnje četvrtine približila na obećavajućih 49:45.

Siriščevićeva trica ubrzo je potpuno vratila Cibonu u igru, smanjili su gosti na 51:50, ali nakon toga slijedi nova serija Igokee koja radi 10:1 i odvaja se za pobjedu.

U završnici su gosti pokušavali izbjeći poraz viši id 14 razlike kako bi zadržali prednost nad Igokeom u međusobnim dvobojima, a tricom Siriščevića u finišu stigli su do željene razlike.

Ante Žižić kod Cibone ubacio je 13 poena (5/8 za dva) uz 12 skokova, a Ivan Siriščević dodao je deset poena (2/2 za dva, 2/4 za tri). Kod Igokee Vuk Radivojević ubacio je 16 poena (2/4 za dva, 2/4 za tri), a Miloš Komatina dodao je 12 poena (3/6 za dva, 1/3 za tri).