Vrlo visoka pobjeda Cedevite protiv posljednjeplasiranog Tajfuna

Petar Jenjić • nedjelja, 24.01.2016.

Nakon dva uzastopna poraza momčad Cedevite dolazi do pobjede u ABA ligi. U utakmici koja je bila jednosmjerna od početka pobijedili su, slovenskog prvaka i posljednjeg na ljestvici, Tajfun.

Nakon euroligaške pobjede u Draženovom domu nad Anadolu Efesom, Cedevita je puna samopouzdanja ušla u susret s Tajfunom te upisala 16. pobjedu u regionalnom natjecanju.

Od samog starta utakmice opravdala ulogu velikog favorita. Već nakon četiri minute trener gostiju morao je zvati prvi timeout kada je prednost Vitamina narasla na 11 razlike (13-2).

Četvrtinu su završili sa +13 (28-15). Pokušaji gostiju da se vrate u utakmicu nakon Cedevitine promjene petorke nisu urodili plodom. Prednost Cedevite je samo rasla iz minute u minutu. Najviše +25 (46-21) u sedmoj minuti druge četvrtine, a spustila se na 18 razlike završetkom poluvremena (49-31).

Mršić nije dozvolio opuštanje svojih igrača, tako da je Walkerovom tricom na isteku treće četvrtine Cedevita bila u prednosti 23 koša (71-48). Konačnih 94-61 dovoljno govori o kvaliteti gostujuće i kvaliteti domaće ekipe.

Miro Bilan zabio je 15 koševa (6/7 za dva, 3/4 slobodna bacanja) i dodao devet skokova, dok su sa 13 koševa završili Lovro Mazalin i Jacob Pullen. Kod gostiju Emir Zimić zabio je 13 koševa.

Cedevita će sutra igrati kup utakmicu protiv Gorice. U četvrtak gostuju kod Fenerbahčea u novom susretu TOP-a 16 Eurolige, dok ih u nedjelju očekuje gostovanje kod Mega Leksa.

Tajfun sljedeću utakmicu ide u goste kod Union Olimpije.