Cedevita treći sudionik završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.01.2016.

Nakon što su ranije Kvarner i Zadar osigurali mjesto na završnom turniru Kupa Krešimira Ćosića, tamo im se pridružila i Cedevita glatkom pobjedom protiv Gorice 96:65...

Manje od 24 sata nakon visoke pobjede protiv Tajfuna, Cedevita je gostovala u Velikoj Gorici u sklopu četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića. Kao i s Tajfunom, Cedevita je potpuno dominirala i visoko slavila.

Veljko Mršić podijelio je minutažu među igračima na koje je računao u ovom susretu, a on je ujedno poslužio i kao priprema za dvoboj Eurolige protiv Fenerbahčea koji se igra u četvrtak u Istanbulu.

Goričani mogu biti zadovoljni odrađenim prvim poluvremenom gdje su zaostajali tek deset poena, ali u nastavku nisu se mogli nositi s hrvatskim prvakom koji je odjurio do pobjede.

Kod Cedevite Miro Bilan ubacio je 19 poena (4/8 za dva), a Bill Walker dodao je 16 poena (3/4 za dva, 3/6 za tri) i šest skokova. Kod domaćina Ivan Papac ubacio je 14 poena (4/6 za dva, 2/3 za tri) i uhvatio 11 skokova.

Preostalog sudionika završnog turnira dat će dvoboj između Jollyja i Cibone koji je na rasporedu u veljači.