U derbiju kola Partizan nakon velike borbe svladao Zvezdu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 25.01.2016.

U prepunom Pioniru košarkaši Partizana su nakon velike borbe svladali Crvenu Zvezdu i upisali devetu pobjede ove sezone u abaligaškom natjecanju.

Aleksandar Džikić morao je pozvati minutu odmora za svoje igrače nakon tri i pol minute igre, kada je Zvezda povela sa 8-0. Krajem četvrtine igrači Partizana namještaju ruke i počinju pogađati. Prvi puta prelaze u vodstvo nakon trice Ede Murića (17-16), a četvrtinu završavaju sa prednošću 23-21.

Odmah početkom druge četvrtine Zvezda vraća prednost na svoju stranu ponajviše koristeći Partizanovu lošu igru u obrani, a poluvrijeme završavaju sa prednošću od 48-44. Partizan je u igri držao dobar šut za tricu.

Crno-bijeli otvaraju drugo poluvrijeme sa 7:0 serijom i vraća prednost na svoju stranu. Do kraja treće četvrtine ekipe se izmjenjuju u vodstvo te nitko ne stvara značajniju prednost.

U posljednju četvrtinu Partizan ulazi s košem prednosti (67-66). Zvezda zabija samo dva koša u prvih pet minuta posljednje četvrtine, no ni Partizan ne odmiče previše, zabija samo šest. Tricom Cvetkovića Partizan dolazi do najveće prednosti na susretu od šest razlike. Točku na „i“ stavlja Murić košem za 86-81.

Kod Partizana najefikasniji je bio Jones sa 17 koševa (5/11 za dva, 1/3 za tricu i 4/5 slobodna bacanja), dok je Cvetković dodao 16. Kod poraženih Zirbes je zabio 26 koševa (7/11 za dva, 12/14 slobodna bacanja) i dodao sedam skokova.

Partizan u subotu gostuje u Podgorici kod Budućnosti. Crvena Zvezda u utakmici TOP-a 16 Eurolige u petak dočekuje Lokomotiv Kuban, a u ponedjeljak dočekuju ekipu MZT-a.