CSKA lagano do pobjede, gosti iz Bamberga bez šanse

Petar Jenjić • četvrtak, 28.01.2016.

U prvoj utakmici 5. kola TOP-a 16 Eurolige, košarkaši CSKA na najbolji su mogući način isprali gorak okus od prošlotjednog poraza od Laboral Kutxe. Brose Basket, osim u prvih 10 minuta, nije bio pretjerano konkurentan ruskoj ekipi.

Gosti iz Njemačke, izvrsno su ušli u susret vodstvom 10:0 nakon dvije i pol minute igre. Prije svega na krilima De Coloa i Teodosića, domaćini se vraćaju iz zaostatka i prvi put izjednačuju u sedmoj minuti utakmice. Teodosićevim bacanjima, dvije minute poslije prvi put prelaze u vodstvo. Odličnim zakucavanje Eliasa Harrisa, gosti četvrtinu završavaju na zaostatku od dva razlike (25-23).

Drugu četvrtinu domaćini ubacuju u brzinu više i pokazuju svu raskoš napadačke igre. Andrea Trinchieri počinje sve češće mijenjati, tražeći dobitnu kombinaciju koja bi mogla parirati Rusima, no ništa im ne polazi za rukom. Nando de Colo svojim 17. košem povećava prednost na +21 (55-34).

Do kraja utakmice domaći su samo održavali stečenu prednost, a konačan rezultat bio je 91-70.

Kod domaćina Nando de Colo zabio je 19 koševa (5/7 za dva, 2/3 za tricu i 3/4 slobodna bacanja) i dodao šest skokova, dok je Miloš Teodosić zabio 14 koševa i dodao šest asistencija.

Kod gostiju Nikos Zisis zabio je 12, dok su 11 koševa dodali Wanamaker i Harris. Leon Radošević postigao je tri koša, sva s linije slobodnih bacanja.