Dobar otpor Cedevite Fenerbahčeu, Turci ipak bolji u zadnjih deset minuta

Branimir Korać • četvrtak, 28.01.2016.

Iako se na vrijeme oporavila od lošeg ulaska u utakmicu, Cedevita nije mogla do iznenađenja u Istanbulu. Fenerbahče je na pravi način zaključio susret i otišao do pobjede 86:73...

Loš ulazak u utakmicu s previše respekta prema protivniku stavio je Cedevitu u probleme na gostovanju u Istanbulu. Fenerbahče je odnio pobjedu 86:73, domaćin je dvoboj prelomio boljim otvaranjem posljednje četvrtine kada je stigao do prednosti i više ju nije ispuštao.

U redovima Cedevite bilo je dosta nervoze i nezadovoljstva sudačkim kriterijem, nekoliko dvojbenih odluka na stranu domaćina, posebno dosuđeni koraci Bilanu u trenucima kada je Cedevita u završnici pokušavala uhvatiti priključak, digle su dosta bure.

Počelo je loše po Cedevitu koja nije imala nikakvo rješenje za domaće igrače, vrlo brzo ušla je u dvoznamenkasti zaostatak, a tijekom prve četvrtine zaostajala je i visokih 25:8.

Srećom Mršićeva momčad trgnula se na vrijeme, zaigrala znatno bolje u nastavku susreta i vratila se u utakmicu.

Već do poluvremena zaostatak je smanjen na prihvatljivih 40:33 da bi se s dobrom igrom nastavilo i u trećoj dionici gdje Cedevita u potpunosti hvata priključak.

Tricom Walkera i ubačajem Gordića Cedevita je u dva navrata došla na samo poen zaostatka (60:59, 62:61), no nije zadržala tu razinu igre i u zadnjih deset minuta.

Fenerbahče je bolje krenuo i za manje od tri i pol minute dostigao je dvoznamenkastu prednost, uspio se odvojiti i Cedevita se više nije vratila.

Završilo je s uvjerljivih 86:73 što je treći Cedevitin poraz u TOP 16.

Luigi Datome ubacio je 19 poena (7/9), a Ekpe Udoh 17 (8/10). Kod Cedevite po 13 poena ubacili su James White (4/8) i Miro Bilan (6/10).