Himki bez većih problema slavio protiv Žalgirisa, gosti zamrznuti na -31

Petar Jenjić • petak, 29.01.2016.

U prvoj utakmici današnjeg dana Himki je lako slavio na domaćem parketu protiv Žalgirisa. Momčad Šarunasa Jasikevičiusa doputovala je na utakmicu sa samo 10 igrača i nije mogla parirati jakom domaćinu.

Gosti iz Litve rade seriju 9:0 za vodstvo 14:8 pretežno zbog katastrofalnih reakcija Alekseja Šveda nekoliko napada zaredom, pa domaći moraju zvati prvi timeout u petoj minuti utakmice. Odmah nakon minute odmora, Himki pojačava intezitet u obrani i okreće utakmicu na svoju stranu. Završetkom četvrtine dolaze na +7 (25-18).

Tricom Sergeja Monje, u šestoj minuti durge četvrtine, Himki dolazi na najveću prednost, na +13 (39-26). Domaći nastavljaju u visokom ritmu, a košem Honeycutta dolaze do +17 (43-26). Poluvrijeme završava rezultatom 52-38.

Kao preslika jučerašnje utakmice CSKA - Bamberg, prednost Himkija se do kraja utakmice nije spuštala. Konačnih 111-80 dovoljno govori o razlici u kvaliteti. Kod domaćina Tyrese Rice ostvario je double-double učinak. Postigao je 20 koševa (0/1 za dva, 5/8 za tri i 5/6 slobodna bacanja) i tome dodao 11 asistencija, dok je Tyler Honeycutt dodao 14 koševa. Spomenimo i kako se svih 12 igrača Himkija upisalo u strijelce. Kod gostiju Seibutis je zabio 15 koševa, dok je Vougioukas dodao 14.