Zadar do vrijedne pobjede protiv Metalca, gosti bez ikakve šanse

Branimir Korać • subota, 30.01.2016.

Košarkaši Zadra domaćim susretom protiv Metalca otvorili su 22. kolo ABA lige i upisali su pobjedu 88:72. Sve je bilo poznato već nakon prvog poluvremena kada su se desetkovani gosti našli u visokom minusu...

S osmoricom igrača i dva juniora doputovao je Metalac u Zadar i nije se mogao nositi s domaćinom. Zadrani su na koncu upisali pobjedu od 16 poena razlike, a da je bilo potrebno, ona je mogla biti i veća.

U završnici su gosti uspjeli smanjiti zaostatak, ostali su u opasnoj zoni sa samo pobjedom ispred Sutjeske i Tajfuna dok je Zadar odmaknuo na tri pobjede od posljednjeg dvojca čime si znatno olakšava situaciju u završnici sezone.

Vrlo rano Zadrani su napravili ključnu seriju s kojom su se odvojili i više nisu dopustili Metalcu povratak. U prvih deset minuta serijom 21:2 pobjegli su na 21: i rutinski su održavali visoko vodstvo.

Kod pobjednika Ivan Ramljak ubacio je 14 poena (6/8), a Ivan Marinković 12 poena (4/4) uz šest skokova. Kod gostiju Nikola Jevtović ubacio je 22 poena (7/14) uz 12 skokova, a Tomislav Gabrić 14 poena (5/11) uz tri skoka.

"Ovo je vrlo važna pobjeda za nas jer izbjegavamo komplikacije u završnici sezone u ABA ligi. U utakmicu smo ušli koncentrirano i rano stekli prednost te smo dobro iskoristili činjenicu da su protivniku nedostajala dvojica važnih igrača u vanjskoj liniji", prokomentirao je nakon susreta Ante Nazor.

Do kraja sezone Zadrani imaju gostovanja kod Partizana i Igokee te domaće susrete protiv MZT-a i Sutjeske te opstanak ne bi trebao biti upitan.