Nakon preokreta u drugom poluvremenu, Krka slavila protiv Igokee

Petar Jenjić • subota, 30.01.2016.

Momčad Krke slavila je na domaćem parketu protiv Igokee nakon preokreta u drugom poluvremenu. Time je upisala devetu pobjedu u abaligaškom natjecanju.

Gosti iz Laktaša startali su sa 7:0 i nisu dopuštali da se domaćin vrati u igru. Prednost polako nastavlja rasti do najvećih do tada 13 razlike. Prva četvrtina završava s prednošću gostiju od 11 razlike. (13-24).

Domaći se trude potpuno vratiti u utakmicu, no najviše što se može izdvojiti je mini-serija od 6:0 sredinom druge četvrtine. Tricom Vuka Radivojevića Igokea dolazi do +14 na kraju poluvremena (27-41).

Međutim, u nastavku utakmice Igokei potpuno izostaje napadački učinak i domaćini serijom 12:1 dolaze na tri koša zaostatka (39-42). Prvi koš iz igre, u nastavku, za goste zabija Gipson. Mulalićevom tricom na kraju treće četvrtine, domaćini dolaze na -2 (49-51).

Novom tricom početkom posljednje četvrtine domaćini prvi puta dolaze u vodstvo (52-51). Krka nastavlja u istom ritmu i povećava prednost. Četiri minute prije kraja dolaze na +8 (65-57), nakon 2+1 akcije Lapornika. Točku na „i“ pobjede domaćina stavio je Komatina koji je načinio namjernu osobnu pogrešku na Laliću koji zabija oba slobodna bacanja, a u idućem napadu Mulalić zabija tricu za, kako se na kraju pokazalo, konačnih +10 i devetu pobjedu Krke ove godine u ABA ligi.

Kod domaćih Luka Lapornik ostvario je double-double učinak. Zabio je 16 koševa (3/5 za dva, 2/5 za tri i 4/5 slobodna bacanja) te dodao 10 skokova. Lalić je zabio 14, dok je Erjon Kastrati dodao 13 koševa. Za goste je najefikasniji bio Radivojević, zabio je 19 koševa.