Slavlje Union Olimpije u dvoboju slovenskih momčadi

Petar Jenjić • nedjelja, 31.01.2016.

Nakon dva uzastopna poraza, momčad Union Olimpije ostvarila je novu pobjedu, devetu ukupno. U utakmici punoj preokreta, svladali su posljednji Tajfun i time ga dodatno učvrstili na dnu ljestvice.

Prva četvrtina u potpunosti je pripala domaćem sastavu, koji ju je dobio sa +11 (22-11). Međutim to nije nimalo pokolebalo gostujući sastav. Dapače, drugu četvrtinu napadački odigravaju odlično i zabijaju ukupno 28 koševa, dok je Olimpija zabila upola toliko. Tako poluvrijeme pripadne posljednjoj momčadi na tablici ABA lige.

Drugo poluvrijeme nijedna momčad ne uspijeva doći do neke značajnije prednosti, igra se koš za košem. U posljednju četvrtinu ušlo se s rezultatom 55-52 za domaće. Košem Aleksandra Ponjavića Tajfun izjednačava i u posljednje dvije minute momčadi ulaze potpuno izjednačene (66-66). Međutim to je bilo sve od Tajfuna. Olimpija veže 11 uzastopnih koševa i time gasi sve nade gostiju u pobjedu.

Kod domaćih Zack Wright zabio je 23 koša (10/13 za dva, 1/1 za tri), dok je Dawan Robinson dodao 17. Kod Tajfuna Sandi Čebular zabio je 17 koševa, a Domen Bratož 12.