Cibona protiv Sutjeske došla do vrlo bitne pobjede u borbi za opstanak

Petar Jenjić • nedjelja, 31.01.2016.

Košarkaši Cibone ostvarili su vrlo bitnu pobjedu u nastavku borbe za opstanak protiv nikšićke Sutjeske. Ključnom se pokazala treća četvrtina u kojoj su Vukovi serijom od 19:0 prelomili susret na svoju stranu i time upisali desetu pobjedu ove sezone.

Uvodne minute nisu ponudile efikasnu košarku. Prve četiri minute za Vukove poene zabija samo Rozić, njih šest, dok gosti nisu ništa zabili iz igre. Tricom Joksimovića za 9-1, gosti zovu prvi time-out. Nakon šest i pol minuta prve koševe iz igre za goste zabija Pavličević. Četvrtina završava s plus sedam za Cibonu (20-13).

Druga četvrtina prolazi u Ciboninom održavanju stečene razlike. Poluvrijeme završavaju sa prednosti od osam razlike (46-38).

Nakon tri minute nastavka gosti dolaz na poen zaostatka (48-47), no to je bilo sve od njih. Serijom od 19:0 Cibona dolazi do vrlo visokih +24 (74:50).

Do kraja utakmice Cibona je samo održava prednost, do konačnih 93:76.

Ante Žižić bio je najbolji pojedinac kod domaćih sa 19 koševa (4/5 za dva, 11/16 slobodna bacanja) i 10 skokova, dok je Florence dodao 18 koševa. Kod gostiju Vranješ je zabio 18 poena.