Slavlje Mega Leksa u derbiju kola, Cedevita pala pred kraj

Petar Jenjić • nedjelja, 31.01.2016.

Košarkaši Cedevite izgubili su na gostovanju u Sremskoj Mitrovici od Mega Leksa, koja im se ovom pobjedom približila na jednu pobjedu zaostatka u abaligaškom natjecanju.

U izjednačenoj prvoj četvrtini nijedna momčad ne stvara preveliku prednost. Tek tricom Jacoba Pullena u posljednjoj sekundi četvrtine Cedevita dolazi do nešto osjetnije prednosti od sedam koševa razlike (17-24).

Lijepom napadačkom rolom Džanana Muse početkom druge četvrtine Cedevita prvi puta dolazi do dvocifrene prednosti (22-32). Od tada Cedevita staje napadački i u sljedeće četiri minute zabija samo pet koševa što domaćini koriste da se primaknu na poen zaostatka (36-37). Par napada kasnije Jaramaz zabija tricu za vodstvo domačih (41-39). Poluvrijeme završava vodstvom domaćina 47-46.

Treću četvrtinu obilježava veći broj tehničkih grešaka ponajviše kod Cedevite, no to se previše nije odrazilo na razliku. Treću četvrtinu košem završava Pullen za smanjenje vodstva Mege na tri razlike (72-69).

Unatoč stalnom vodstvu Mega ne uspijeva stvoriti veću razliku. Na ulasku u posljednjih pet minuta suci Luwawuov čisti faul u napadu okarakteriziraju kao prekršaj Žganeca, nakon čega Veljko Mršić dobiva tehničku zbog prigovora. Novim slobodnim bacanjima u dobivenom napadu i zakucavanjem Luwawua nešto kasnije, Mega Leks odlazi na +9 (94-85). Za povratak u utakmicu Cedevita nije imala snage pa je Mega Leks došla do pobjede od 100:93 i zaostatka od jedne pobjede iza Cedevite u prvenstvu.

Janković i Luwawu bili su najefikasniji kod Mege sa po 18 koševa, dok je Jaramaz dodao 15. Kod Cedevite Pullen je zabio 24 koša i dodao devet asistencija. Bilan je zabio 15, dok je Musa dodao 14 koševa.