Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 01.02.2016.

Orlando Magic napokon je prekinuo seriju poraza i stigao do pobjede. U susretu protiv Boston Celticsa slavio je sa 119:114, a odličan nastup upisao je Mario Hezonja...

Od 9. siječnja Orlando nije znao za pobjedu, upisao je čak osam poraza u nizu i onda je došao dvoboj protiv Bostona. Celticsi su doputovali na Floridu sa serijom od pet uzastopnih pobjeda, ali Orlando je ipak uspio slaviti i tako se vratiti na pobjedničke staze.

Odličnu utakmicu odradio je Mario Hezonja koji je dobio 33 minute i opravdao povjerenje trenera Skilesa. Hezonja je ubacio 17 poena što mu je najviše u NBA karijeri, šutirao je za dva poena 4/7 i za tri 3/6 čemu je dodao po tri skoka i tri asistencije.

Susret je prelomljen u posljednjoj četvrtini, Boston je tu imao prednost 95:90 nakon čega je uslijedila serija domaćina u kojoj su tricama sudjelovali Hezonja i Evan Fournier, a Orlando je preokrenuo na 108:97.

Minutu prije kraja prednost domaćina iznosila je 113:102 da bi se 14 sekundi do kraja Boston približio na samo tri razlike, ali nije i uspio potpuno se vratiti.

Uz Hezonju kod Orlanda su se istaknuli i Fournier s 24 poena (6/8), Aaron Gordon s 19 poena (8/11), 14 skokova i pet asistencija te Nikola Vučević sa 16 poena (6/17), 13 skokova i sedam asistencija. Kod Bostona Marcus Smart ubacio je 26 poena (8/16, trica 5/9) uz pet skokova, Isaiah Thomas dodao je 23 poena (7/16, trica 5/9), a Avery Bradley 22 poena (8/21).

Novu pobjedu, 44. uz svega četiri poraza, upisali su Golden State Warriorsi pobijedivši u Madison Square Gardenu New York Knickse 116-95. Warriorsi su loše ušli u susret, međutim sjajnom igrom u drugoj i trećoj četvrtini slomili su Knickse i potom rutinski priveli susret kraju. Drugu i trećinu četvrtinu Golden State je dobio 19 razlike (64-45) i nakon toga nije bilo dvojbe oko pitanja pobjednika.

"Bilo je to naše najgore otvaranje utakmice ove sezone. Dečki se očito nisu na vrijeme probudili," kazao je sa smiješkom trener Warriorsa Steve Kerr. Međutim, nakon prve četvrtine nije mu bilo do smijeha.

"Trener nas je nakon prve četvrtine dobro izgrdio," kazao je Klay Thompson, dok je Draymond Green dodao: "Već dugo ga nisam vidio tako ljutog. Iznenadio me svojom žestinom."

Warriorsi su stigli do uvjerljive pobjede premda je Stephen Curry zabio svega 13 koševa uz šut 5-17 iz igre. No, zato je briljirao Thompson s 34 koša pri čemu je zabio pet trica iz šest pokušaja, dok je Green upisao deveti 'triple-double' ove sezone - 20 koševa, 10 skokova i 10 asistencija. Kod Knicksa je najefikasniji bio Carmelo Anthony s 24 koša i 10 skokova, dok je Kristaps Porzingis dodao 14 koševa.

Miami je u AmericanAirlines Areni pobijedio Atlantu 105-87 ostvarivši četvrtu uzastopnu pobjedu. Posljednji put Miami je spojio četiri pobjede u travnju 2014. Heat su do slavlja predvodili Chris Bosh s 18 koševa, te Luol Deng i Dwyane Wade s po 17 koševa. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Paul Millsap i Al Horford s po 17 koševa.

LA Clippersi su u Staples Centru deklasirali Chicago Bullse 120-93. Jamal Crawford s 26 i J.J. Redick s 21 košem bili su najefikasniji kod domaćina, dok su Jimmy Butler s 23 i Derrick Rose s 20 koševa predvodili Bullse.

Portland je pobijedio Minnesotu 96-93 upisavši četvrtu uzastopnu pobjedu, te treću ove sezone protiv Timberwolvesa. Bio je to ujedno i 11. uzastopni gostujući poraz Minnesote u čijim redovima nije bilo Damjana Rudeža. Portland su do pobjede predvodili CJ McCollum i Damian Lillard, dok je u suparničkim redovima najefikasniji bio Karl-Anthony Towns. Svi su zabili po 21 koš.