Zvezda došla do lagane pobjede nad MZT-om, gosti bez šanse

Petar Jenjić • ponedjeljak, 01.02.2016.

Košarkaši Zvezde su na domaćem parketu gotovo bez većih problema svladali makedonski MZT. Još jednom briljirao je Maik Zirbes koji je ubilježio novi double-double učinak.

Zvezda je od početka dala do znanja koja je ekipa jača. Uvodne četiri minute dobijaju sa 13-2. Gosti najviše problema imaju pod košem. Zirbes je bio nerješiva zagonetka koji u uvodnih 8 minuta postiže 12 koševa. Četvrtina završava četvrtinu sa laganih +11 (29-18).

U nastavku Zvezda pada u obrani pa gosti stižu na pet razlike zaostatka nakon tri minute igre (31-26). U jednom trenutku bilo je -3, no više od toga gosti nisu mogli. Poluvrijeme završava rezultatom 48-40

Prednost u nastavku susreta lagano raste. Tricom Dangubića, Zvezda završava treću četvrtinu završava sa najvećom prednosti na susretu +25 (78-53).

Gosti iz Skoplja malo su ublažili poraz pobjedivši zadnju četvrtinu sa 26-14 pa je tako konačni rezultat bio 92-79.

Maik Zirbes zabio je 28 koševa (12/15 za dva, 1/1 za tri i 1/4 slobodna bacanja) i prikupio 11 skokova, dok je Micić zabio 12. Kod MZT-a braća Luković bila su najefikasnija. Uroš Luković zabio je 20, dok je Marko Luković dodao 17 koševa.