Branimir Korać • subota, 06.02.2016.

Još dva susreta šestog kola skupine F Eurolige odigrana su ovog petka, a gostujuće pobjede upisali su CSKA i Laboral Kutxa koji su tako došli do omjera 4-2...

Žalgiris - CSKA Moskva 59:94

Dvoboj između Žalgirisa i CSKA pretvorio se u borbu mačke i miša. Moskovljani su upisali čak 16. uzastopnu euroligašku pobjedu protiv Žalgirisa koji nikako ne može protiv najbolje momčadi regije.

8. Žalgiris 1-5

Ovdje je bilo sve jasno vrlo brzo. Moskovljani su predvođeni Milošem Teodosićem stvorili visoku prednost već u prvoj četvrtini, s 26:11 dobili su to razdoblje i nakon toga nije bilo nikakve dvojbe. Tijekom susreta prednost je narasla i na najviših 35 razlike za ponižavajući poraz Litavaca.

"Nemamo nikakvih izgovora. Naporno smo radili na treninzima, ali u utakmici smo napravili previše pogrešaka i naš protivnik uhvatio je previše skokova. Njihova obrana protiv naših braniča bila je vrlo čvrsta i imali smo velikih problema. Moramo dobro proanalizirati ovu utakmicu i naučiti iz pogrešaka", tvrdi Paulius Jankunas.

Kod gostiju najistaknutiji bili su Teodosić s 20 poena (4/7 za dva, 3/6 za tri) i Nando De Colo s 25 poena (4/8 za dva, 3/4 za tri). U domaćem sastavu tek je Jankunas sa 16 poena (6/9 za dva, 0/2 za tri) pružio nekakav otpor.

Real Madrid - Laboral Kutxa 68:77

Da madridski Real nema onu moć od prošle sezone pokazao je i dvoboj protiv Laboral Kutxe. Perasovićeva momčad odigrala je odlično i iskoristila ono što su Madriđani nudili.

Presudila je bolja igra Laboral Kutxe koja se uspjela odvojiti u drugoj dionici poslije čega je Real Madrid konstantno bio u poziciji da hvata zaostatak. Uspjeli su se Madriđani približiti na 64:63, ali nakon toga Laboral radi seriju 9:0, bježi na dvoznamenkastu prednost i domaćin se više nije oporavio.

"Nismo igrali dobro. Tijekom cijelog susreta smo žurili, ali unatoč tome uspjeli smo se vratiti u utakmicu. Za nešto više nedostajalo nam je konstantnosti u obrani i nismo mogli igrati u ritmu u kojem smo željeli. U prvom poluvremenu pogodili su puno šuteva za tri poena i igrali su s više energije nego mi. Još je ostalo osam utakmica i moramo početi pobjeđivati na svom terenu. Već smo izgubili dvije domaće utakmice", kaže Sergio Rodriguez.

U Perasovićevoj momčadi Darko Planinić nije imao minutažu, Fabien Causeur ubacio je 15 poena (3/5 za dva, 3/8 za tri) uz pet skokova, a Jaka Blažič dodao je 13 poena (4/5 za dva, 0/2 za tri). Kod Real Madrida Sergio Rodriguez ubacio je 18 poena (3/6 za dva, 3/6 za tri), a Willy Hernangomez 13 poena (6/9 za dva) uz osam skokova.