Reichmann promašio sedmerac za pobjedu Kielcea, Vardar poražen u Njemačkoj

Mihaela Bradovski • četvrtak, 11.02.2016.

Dva susreta 11. kola skupine B Lige prvaka odigrana su ovog četvrtka, a oba su donijela neizvjesnost do posljednjih trenutaka. Kielce je remiziralo kod Kristianstada, a Rhein-Neckar Löwen svladao je Vardar...

Serija poraza Kristianstada i serija pobjeda Kielcea prekinuti su u međusobnom dvoboju u Švedskoj. Poljaci su očekivali da će se vratiti iz Švedske s punim plijenom, ali nisu uspjeli slaviti, remizirali su 35:35.

Na samom kraju imali su meč loptu u rukama, nakon prekršaja nad Jureckim dvije sekunde prije kraja, dosuđen je sedmerac, ali Tobias Reichmann nije nadmudrio Nebojšu Simića i domaćin odnosi bod.

U početnim trenucima susreta Kielce je stiglo do prednosti 6:2, igralo je dobro, ali Kristianstad se uspio oporaviti. Domaćin je poravnao na 9:9, a do odlaska na odmor nije bilo nekih značajnijih odvajanja na obje strane.

Na poluvremenu je bilo 19:17 za Kielce i očekivalo se odvajanje gostiju na startu drugog dijela, ali to se nije dogodilo. Domaćin je igrao jako dobro, uspio je doći do preokreta te pet minuta prije kraja do lijepih 33:30. Međutim golovima Buntića, Zormana i Jureckog, Kielce se vratilo u susret i u već opisanoj završnici umalo je stiglo i do pobjede.

Najefikasniji kod gostiju bio je tragičar Reichmann s devet pogodaka, odlično je odigrao Denis Buntić koji je postigao osam pogodaka iz deset pokušaja, a Ivan Čupić postigao je šest golova uz jedan promašaj. Jedan pogodak uz stopostotan učinak postigao je Manuel Štrlek.

U sastavu domaćina mađarski reprezentativac Moorchegani Jamali postigao je osam pogodaka, a Olafur Gudmundsson sedam.

Remi Kielcea u Švedskoj dobra je vijest za Rhein-Neckar Löwen koji je na svojem parketu svladao Vardar s 28:27 i tako nastavio borbu za prvo mjesto u skupini što Vardaru neće poći za rukom.

U neizvjesnom dvoboju u Njemačkoj, Löwen je zaostajao na poluvremenu 15:14, ali u drugom dijelu uspio je okrenuti rezultat i na kraju obranama Mikaela Appelgrena zadržao je vodstvo.

Vardar je posljednju prednost imao 20 minuta prije kraja kada je Dibirov zabio iz sedmerca, domaćin je odgovorio serijom 4:0 i preuzeo kontrolu nad susretom. Vardar se vraćao i poravnavao, ali nije uspio preuzeti vodstvo.

Schmid je predvodio domaćina s deset golova, a pet je dodao Ekdal du Rietz. Kod poraženih Gorbok je postigao sedam golova, a Luka Cindrić četiri iz devet pokušaja.