Liga prvaka - Skupina A, 12. kolo, 17.02.2016.
Kiel
Kiel 26:24 Wisla Plock
Wisla Plock

Sjajni Duvnjak predvodio Kiel u pobjedi protiv Wisle, Nijemci preokretom do slavlja

Mihaela Bradovski • srijeda, 17.02.2016.

U prvom susretu 12. kola Lige prvaka rukometaša, Kiel je svladao Wislu Plock s 26:24 i tako učvrstio četvrtu poziciju na ljestvici. Nijemci su slavili uz dosta muke, a pobjedu su osigurali tek u zadnjoj minuti susreta...

Momčad s vjerojatno najviše pehova od svih koje nastupaju ove sezone u Ligi prvaka, svladala je na svom parketu Wislu s 26:24, protivnika koji se grčevito bori za mjesto u sljedećoj fazi natjecanja.

Kiel je uoči same završnice bio u rezultatskom zaostatku, ali uz dva gola raspoloženog Domagoja Duvnjaka i jedan Dominica Kleina, uspio je doći do preokreta.

Poljaci su imali odlično otvaranje utakmice i krenuli su s 5:2, u 12. minuti golom Tarabochije poveli su i s četiri gola razlike, ali Kiel je napravio seriju 5:1 i na odmor se otišlo s poravnatih 14:14.

Niti u drugom dijelu nije išlo glatko za domaćina. Većim dijelom drugog poluvremena igralo se praktički gol na gol, no pet minuta prije kraja Wisla je svejedno imala dva gola prednosti i vodila je 23:21.

Duvnjak i Vujin vratili su domaćina u egal da bi dvije i pol minute prije kraja De Toledo ponovno donio prednost Wisli.

Ipak, Kiel je u svom sastavu imao raspoloženog Duvnjaka koji prvo minutu i pol prije kraja poravnava na 24:24, zatim 21 sekundu prije kraja Klein pogađa za 25:24, a na samom kraju Duvnjak stavlja točku na i.

Duvnjak je susret završio s deset golova iz 13 pokušaja, Marko Vujin dodao je sedam pogodaka, a Ilija Brozović tri uz jedan promašaj. Kod Wisle Tiago Rocha postigao je sedam pogodaka, a Dan Racotea šest.