Cindrić odličan u pobjedi Vardara, Buntić i Čupić najefikasniji kod Kielcea

Mihaela Bradovski • subota, 20.02.2016.

Subota je donijela po dva susreta u svakoj skupini Lige prvaka rukometaša, a momčadi s vrha upisale su pobjede. Istaknuli su se i hrvatski igrači, posebno Luka Cindrić u pobjedi Vardara...

Skupina A

Celje nije izdržalo 60 minuta u visokom ritmu protiv Flensburga, odigralo je dobru utakmicu, ali Nijemci su na kraju ipak odnijeli pobjedu 30:26.

Još u 50. minuti Celje je bilo u vodstvu, imalo je prednost 24:22, ali u zadnjih deset minuta gosti rade čak 8:2 i odlaze do pobjede s kojom nastavljaju bitku za prvo mjesto u skupini.

Celjane u sljedećem kolu očekuje utakmica biti ili ne biti protiv Zagreba u Areni, morat će do pobjede ako misle ostati u igri za prolazak.

U ovom susretu predvodili su ih Blaž Janc sa sedam golova te Žiga Mlakar s pet, a kod gostiju Lasse Svan postigao je osam golova dok su po šest dodali Holger Glandorf i Thomas Mogensen. Krešimir Kozina postigao je jedan pogodak.

Parižani su poravnati na vrhu s Flensburgom nakon što su prošetali do pobjede protiv Bešiktaša. Visokih 40:28 potvrđuje razliku u kvaliteti i PSG-ovu kandidaturu za prvo mjesto.

Nije bilo nikakve dvojbe, domaćin je bio znatno bolji i visoko je slavio kao što se i očekivalo. Plus pet na odmoru na kraju je pretvoreno u plus 12 za domaćina.

Najistaknutiji bili su Mikkel Hansen s deset golova, Nikola Karabatić sa sedam i Luc Abalo s pet. Kod gostiju Darko Đukić stao je na 11 golova, a Ramazan Döre na pet.

Skupina B

U skupini B Barcelona je najbliža prvom mjestu, ali Kielce se s njom bodovno poravnalo pobjedom protiv RN Lowena 28:27. U tijesnom dvoboju domaćin je u završnici umalo prosuo prednost, ali Slawomir Szmal spriječio je goste da dođu do boda.

Pokušaj Schmida u posljednjim trenucima Szmal je zaustavio što je Poljacima donijelo dva boda i trenutno drže drugo mjesto u svojoj skupini.

Domaćina su s po pet golova predvodili Denis Buntić i Ivan Čupić dok je Manuel Štrlek postigao dva gola. U redovima Lowena Mensah Larsen postigao je šest pogodaka, a Alexander Petersson pet.

Teže od očekivanja do pobjede je došao Vardar koji je u vrlo efikasnom dvoboju svladao Kristianstad s 38:36. Deset minuta prije kraja gosti su bili poravnati s Vardarom da bi Makedonci ipak dovoljno odvojili da upišu pobjedu.

U zanimljivom dvoboju istaknuo se Luka Cindrić koji je predvodio domaćina s osam golova, a Sergej Gorbok dodao je sedam.

U gostujućem sastavu po sedam pogodaka postigli su Kristian Bjornsen i Iman Jamali, a šest je dodao Olafur Gudmundsson.