Liga prvaka - Skupina A, 12. kolo, 21.02.2016, 15:00 h
Veszprem 27:25 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb namučio Veszprem, Mađari ipak na kraju odnijeli pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 21.02.2016.

Rukometaši PPD Zagreba prilično su namučili Veszprem i nisu mu dozvolili da se prošeta do pobjede. Zagrebaši su bili u igri za remi do samog kraja utakmice, no Ilić je 12 sekundi prije kraja iz sedmerca stavio točku na i...

S obzirom na snagu protivnika vrlo dobar nastup rukometaša PPD Zagreba u Mađarskoj, bez obzira na nekoliko izgubljenih lopti u važnim trenucima kada se pružala prilika za potpuni priključak.

Veszprem je u borbi za prvo mjesto u skupini i trebao je pobjedu u ovom susretu, nije olako shvatio goste, ali Vujovićeva momčad dobro se borila i u drugom poluvremenu posve se približila Veszpremu.

Početak nije bio tako dobar, imao je Zagreb dosta problema u napadu i postigao je samo tri pogotka u prvih 15 minuta prvog poluvremena. Veszprem je za to vrijeme igrao vrlo dobro te je ubrzo stigao i do najviših sedam golova prednosti.

Do kraja prvog poluvremena Zagreb je uspio malo smanjiti zaostatak i na odmor se otišlo sa 16:12 za Veszprem, a moglo je biti i bolje da je Mandalinić zabio u posljednjem napadu prvog dijela.

U drugom dijelu vrlo brzo Zagrebaši su se spustili na dva gola zaostatka, domaćin je još jednom otišao na plus četiri, ali nije dugo trajala mađarska prednost. Imao je PPD odgovor i na to, stigao u nekoliko navrata na gol zaostatka, ali nije uspio doći i do poravnanja.

Nakon što je Horvat u zadnjoj minuti smanjio na 26:25, u posljednjem napadu domaćina dosuđen je sedmerac koji je realizirao Momir Ilić i otklonio sve dvojbe.

U domaćim redovima Ivan Slišković postigao je sedam pogodaka, Laszlo Nagy i Momir Ilić po šest dok je Renato Sulić dodao dva pogotka. Kod PPD-a po četiri pogotka postigli su Marković, Horvat, Šušnja i Mandalinić.