Borna Ćorić za sat i pol igre do drugog kola turnira u Dubaiju

Branimir Korać • utorak, 23.02.2016.

Borna Ćorić dobro je krenuo u Dubaiju. Prvi protivnik bio mu je 55. igrač svijeta Jiri Vesely kojeg je Ćorić svladao za sat i pol igre s dva puta po 6:4...

Prvi nastup na ovogodišnjem izdanju turnira u Dubaiju bio je uspješan za Bornu Ćorića. Hrvatski tenisač igrao je protiv Jirija Veselyja i svladao ga u dva seta.

Vesely je već duže vrijeme van prave forme, ove godine upisao je samo jednu pobjedu na ATP Touru i to u Rotterdamu gdje je svladao Lukaša Rosola sa 6:4, 6:2.

Ćorić igra bolje, ima finale u Chennaiju, a u ovom susretu nije imao previše problema, držao je meč pod kontrolom i na kraju je zasluženo slavio.

U prvom setu Ćorić je imao dvostruki break i servis za set kod 5:2, Vesely je uspio vratiti jedan izgubljeni servis, ali na drugom servisu za set Borna je bio uspješniji i sa 6:4 uzeo taj dio igre.

Odmah na početku drugog seta odvojio se i poveo s 3:1 pritom i spasivši tri break lopte kada je Vesely stigao do 0:40. U završnici seta Čeh je imao još jednu priliku za povratak, kod 5:4 došao je do 15:40, ali Borna je ipak uspio dovršiti set i s dva puta po 6:4, proći u drugo kolo.

U drugom kolu igrat će protiv boljeg iz meča između Philippa Kohlschreibera i Marsela Ilhana.