Liga prvaka - Skupina A, 13. kolo, 24.02.2016.
Bešiktaš MOGAZ HT 27:32 Kiel
Kiel

Kiel pobjedom u Istanbulu osigurao četvrto mjesto u skupini A Lige prvaka

Mihaela Bradovski • srijeda, 24.02.2016.

Kolo prije kraja natjecanja u grupnoj fazi Lige prvaka rukometaša, Kiel je pobjedom u Istanbulu kod Bešiktaša osigurao četvrto mjesto...

U otužnoj atmosferi pred samo nekih 150 gledatelja u velebnoj Sinam Erdem Areni Kiel je upisao pobjedu protiv Bešiktaša i tako osigurao četvrto mjesto u skupini B.

Turci su već otpali iz kombinacija za prolaz i ovaj susret im nije značio više od prestiža. Nijemci su se očekivano pokazali kvalitetnijim protivnikom i u laganom ritmu uz doziranje minutaže, stigli su do pobjede 32:27.

Alfred Gislason niti u ovom susretu nije mogao računati na Christiana Dissingera, Steffena Weinholda, Patricka Wienceka i Renea Tofta Hansena koji su ozlijeđeni te Blaženka Lackovića koji nema pravo nastupa u Ligi prvaka.

Od početka susreta gosti su se postavili autoritativno, poveli su s 3:0 i održavali su kontrolu nad susretom. Imali su tijekom prvog dijela i pet pogodaka prednosti da bi Bešiktaš uspio smanjiti na 11:10, ali Kiel se zahvaljujući nekoliko obrana Katsigiannisa uspio do odmora ponovno malo odvojiti.

U drugom poluvremenu prednost Kiela rasla je i do sedam golova viška, a na kraju je na semaforu stajalo 27:32 iako Gislason nije davao veliku minutažu onima najpotrošenijima, među kojima je bio i Domagoj Duvnjak.

Šest pogodaka za goste postigao je Marko Vujin, Katsigiannis je imao 15 obrana, a Ilija Brozović zabio je tri gola iz šest pokušaja. Duvnjak je ostao bez pogotka s jednim promašajem. Kod domaćina Đukić je postigao devet golova, a Döne osam. Od Hrvata nastupio je Buljubašić i zabio jedan gol.