Veszpremu važni bodovi kod Flensburga, Parižani sve bliže prvom mjestu

Mihaela Bradovski • subota, 27.02.2016.

U dva susreta pretposljednjeg kola u skupini A Lige prvaka uspješni su bili gosti. Veszprem je slavio kod Flensburga, a PSG očekivano kod Wisle...

Rukometaši Veszprema stigli su do važnih bodova u borbi za prvo mjesto u skupini. U gostima su s 29:28 svladali Flensburg.

Gosti su u Njemačkoj slavili uz sjajan nastup u drugom poluvremenu kada su uspjeli napraviti preokret i postići gotovo dvostruko više pogodaka nego što su to učinili u prvih 30 minuta.

Na poluvremenu je Flensburg vodio s 12:10 da bi sredinom drugog dijela Veszprem preko Marguča i Sliškovića napravio seriju koja ga odvodi na tri gola prednosti. U nastavku susreta gosti su zadržali vodstvo, u završnici su Schmidt i Mahe pokušali donijeti remi Flensburgu, ali nisu pogodili.

Kod Veszprema devet pogodaka postigao je Laszlo Nagy, a osam iz osam pokušaja Gašper Marguč. Renato Sulić zabio je četiri gola, a Ivan Slišković tri. Kod domaćina nedostajao je kvalitetan učinak neraspoloženog Holgera Glandorfa (1/7), osam pogodaka postigao je Lauge Schmidt, po pet Mogensen i Svan dok je Krešimir Kozina bio dvostruki strijelac.

PSG je i dalje na vrhu ljestvice i s bodom prednosti ugostit će Flensburg u posljednjem kolu. U ovom kolu gostovali su u Poljskoj kod Wisle i rutinski stigli do pobjede 27:22.

Parižani su već do odmora stvorili zalihu i iako su imali samo šestoricu strijelaca od kojih je Samuel Honrubia sudjelovao s tek jednim pogotkom, nisu imali problema.

Osam pogodaka kod pobjednika postigao je Mikkel Hansen, sedam Nikola Karabatić dok je pet dodao Daniel Narcisse. Kod Wisle po pet golova zabili su Dan Racotea i Jose de Toledo.