Liga prvaka - Skupina A, 13. kolo, 27.02.2016, 20:00 h
RK Zagreb 24:23 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

Stevanović zaustavio Žvižeja i osigurao PPD Zagrebu peto mjesto u skupini A

Mihaela Bradovski • subota, 27.02.2016.

Rukometaši PPD Zagreba svladali su u Areni Celje Pivovarnu Laško s 24:23 u dramatičnom dvoboju u kojem je dva boda domaćinu osigurao Ivan Stevanović obranom pokušaja Luke Žvižeja u posljednjim sekundama susreta...

I dok je na vrhu skupine A Lige prvaka i dalje neizvjesno i PSG, Veszprem i Flensburg odlučit će o poretku, jasno je da će Kiel zauzeti četvrto mjesto, PPD Zagreb peto, a Wisla šesto. Bez prolaska u sljedeću fazu natjecanja ostali su Celje i Bešiktaš.

Za Celjane je gostovanje u Zagrebu bilo utakmica sezone, morali su barem do boda kako bi ostali u igri za prolaz, na kraju su ga skoro i osvojili, ali Ivan Stevanović obranio je zicer Luki Žvižeju na samom kraju susreta i Zagreb je odnio pobjedu.

Veselin Vujović može biti zadovoljan igrom svoje momčadi u dobrom dijelu drugog poluvremena, ali sigurno će imati zamjerku na završetak posla i napadački nastup u prvom dijelu.

Nije išlo sve glatko, Celjani su u prvom poluvremenu čvrstom obranom i uz raspoloženog Ivana Gajića stvorili dosta problema Zagrebu dok je na drugoj strani Žiga Mlakar s vanjskih pozicija pronalazio rješenje protiv domaće obrane.

Poluvrijeme s malim brojem pogodaka završeno je vodstvom gostiju iz Celja 9:8 te se očekivao bolji nastup u drugom poluvremenu.

To se i dogodilo. Nezaustavljiv je bio Stipe Mandalinić koji je bio najbolji pojedinac susreta, postigao je na kraju deset pogodaka uz stopostotan učinak i nosi velike zasluge za ovu pobjedu.

Zakompliciralo se u završnici susreta, pet minuta prije kraja Mandalinić je zabio za 24:21 da bi uslijedile nepotrebne pogreške, Celjani se golovima Janca i Babarskasa približili na 24:23 i čak imali priliku u zadnjih 30 sekundi doći do boda.

Mandalinić je bio prvi strijelac kod domaćina dok je drugi bio Luka Raković s četiri gola. Kod Celja sedam pogodaka postigao je Mlakar, a šest Janc.