Liga prvaka - Skupina A, 14. kolo, 03.03.2016.
Kiel 31:29 RK Zagreb
RK Zagreb

Rukometaši PPD Zagreba upisali poraz u Kielu nakon vrlo dobrih prvih 40 minuta

Branimir Korać • četvrtak, 03.03.2016.

PPD Zagreb nije uspio po drugi put ove sezone ostati neporažen protiv velikog Kiela. Nijemci su u svojoj dvorani slavili s 31:29, a Zagreb je propustio veliku priliku nakon što je u drugom poluvremenu imao i pet golova viška...

Iako ovaj dvoboj nije odlučivao o ničemu, Kiel je već osigurao četvrto mjesto, a Zagreb peto, obje momčadi imale su itekakav motiv. Zagrebaši su htjeli u gostima svladati jednu od najvećih europskih momčadi, a Kiel je tražio osvetu za ružan poraz s početka sezone kada je u Areni izgubio 29:22.

Veselin Vujović odmaranjem igrača u Veszpremu pokazao je koliko mu ja ovo bila važna utakmica, a s druge strane i Alfred Gislason nakon derbija protiv Füchsea isticao je veliki motiv kod svojih igrača uoči ovog dvoboja.

Na kraju je završilo pobjedom Kiela 31:29, PPD je odigrao dobrih 40 minuta i imao prednost, ali sve nakon toga bilo je za zaborav. Previše izgubljenih lopti, dugačko razdoblje bez pogotka iz igre i Kiel je to znalački iskoristio.

U prvih 30 minuta PPD Zagreb preuzeo je kontrolu nakon što se vratio iz minusa od dva gola, preuzeo vodstvo i na poluvrijeme odnio prednost 17:14 uz šest pogodaka raspoloženog Luke Šebetića.

U nastavak susreta gosti su dobro krenuli, stigli su i do pet golova viška i poveli s 20:15, a onda stvari kreću nizbrdo.

Kiel se probudio, u tome je pomogao Zagreb s velikim brojem loših odluka i tehničkih pogrešaka i vrlo brzo Nijemci su poveli s 22:21. Bio je to početak kraja, Kiel se odvojio i na plus tri i Zagreb do kraja susreta nije uspio napraviti preokret.

Domagoj Duvnjak postigao je deset golova i bio prvo ime domaćina, a pratio ga je Klein sa sedam golova. Na drugoj strani Šebetić se zaustavio na osam pogodaka dok je Stipe Mandalinić dodao šest.

"Drugo poluvrijeme bilo je lošije, promašili smo puno izglednih šansi i dozvolili smo da se Kiel vrati u utakmicu uz pomoć navijača i u zadnjim minutama uz par sudačkih odluka. Nisam nezadovoljan, nismo odigrali lošu utakmicu, svi igrači su dobili priliku i probali smo da sve to izgleda dobro", rekao je nakon susreta Vujović.

Duvnjak je, naravno, bio puno zadovoljniji.

"Utakmica je bila stvarno dobra, zanimljiva i iako nije bila važna rezultatski, htjeli smo i mi i oni pobijediti jer je ovo ipak Liga prvaka. Zagrebu čestitke na fer i korektnoj igri, momci su odigrali odlično iako fale dva-tri igrača. Mislim da Zagreb ima realne šanse da prođe osminu finala. Što se mog učinka tiče, ponovit ću ako treba 15 tisuća puta, ovo je momčadski sport, danas sam ja dobro odigrao, sutra će netko drugi i najbitnije je doći do pobjede. Nama je prioritet Bundesliga, ali naravno da želimo na Final Four. No ove sezone imamo nevjerojatne pehove, pet-šest igrača nam je na tribinama zbog ozljeda i to je jedan razlog zašto smo lošije odigrali Ligu prvaka."