Marin Čilić u osmini finala Indian Wellsa, Berdych zaustavio Ćorića

Branimir Korać • utorak, 15.03.2016.

Marin Čilić upisao je još jednu pobjedu u Indian Wellsu i probio se u osminu finala. U dva seta svladao je Argentinca Leonarda Mayera i izborio meč protiv Richarda Gasqueta. Tomaš Berdych također u dva seta svladao je Bornu Ćorića...

Marin Čilić i u trećem međusobnom dvoboju svladao je Leonarda Mayera. U Indian Wellsu bio je bolji sa 6:4, 6:3 u meču u kojem nije imao previše problema, a serijom na kraju prvog i na početku drugog seta riješio je pitanje prolaza.

Mayer je tek jednom ozbiljnije zaprijetio i to na samom početku drugog seta kada je mogao do prednosti, ali Čilić se uspio izvući i nakon toga stigao je do breaka koji je bez problema držao.

U četvrtfinale prolazi:

ANKETA#693

U prvom setu obojica su čvrsto držali svoj početni udarac sve do posljednjeg gema kada Čilić dolazi do prvih break prilika u meču, realizira drugu ponuđenu i uzima set sa 6:4.

Odmah na ulasku u drugi set Mayer je imao svoje jedine dvije break lopte u meču, ostale su neiskorištene, a nakon toga Čilić dolazi do 15:40, odlazi na 3:0 i do kraja meča bez problema drži prednost.

U osmini finala igrat će protiv Richarda Gasqueta, Francuza kojeg još nije svladao, čak štoviše, nije mu uzeo niti set.

Od turnira se oprostio Borna Ćorić kojeg je u dva seta svladao Tomaš Berdych. Ćorić je zaprijetio u drugom setu kada se vratio iz minusa, ali nije uspio odvesti meč u treći set.

Počelo je loše, Berdych uzeo prvi set s glatkih 6:1 da bi u drugom poveo 4:1 s duplim breakom te se činilo da će Ćorić upisati visok poraz. Ipak Borna je uspio uz dvije spašene meč lopte napraviti preokret i povesti sa 6:5, set je otišao u tie-break gdje je Berdych ipak bio uspješniji sa 7:3.

Indian Wells, treće kolo:
Marin Čilić (Hrvatska, 10) - Leonardo Mayer (Argentina) 6:4, 6:3
Tomaš Berdych (Češka, 6) - Borna Ćorić (Hrvatska) 6:1, 7:6(3)
Richard Gasquet (Francuska, 8) - Aleksandr Dolgopolov (Ukrajina, 26) 2:6, 6:2, 6:1
David Goffin (Belgija, 15) - Guido Pella (Argentina) 4:6, 6:3, 6:2
Stan Wawrinka (Švicarska, 3) - Andrej Kuznjecov (Rusija) 6:4, 7:6(5)
Miloš Raonić (Kanada, 12) - Bernard Tomić (Australija, 17) 6:2, 3:0 predaja Tomić
Gael Monfils (Francuska, 13) - Albert Ramos (Španjolska) 6:1, 6:3
Federico Delbonis (Argentina) - Andy Murray (Velika Britanija, 2) 6:4, 4:6, 7:6(3)