Jug i Primorje odlučuju o pobjedniku Triglav regionalne vaterpolske lige

Branimir Korać • petak, 18.03.2016.

Vaterpolisti Juga i Primorja prema očekivanjima susrest će se u finalu ovosezonskog izdanja Triglav regionalne vaterpolske lige. Jugaši su u Gružu u polufinalu nadjačali Mladost s 13:7 dok je Primorje bilo bolje od Jadrana iz Herceg Novog s 10:8...

I bez operiranog Perronea, Jugaši su bili prevelik zalogaj za mladu momčad Mladosti. Domaćin završnog turnira regionalnog vaterpolskog natjecanja glatko je slavio s 13:7.

Neizvjesnost je u ovom susretu potpuno izostala, Žapci su vrlo rano ušli u visok zaostatak i kvalitetna momčad poput Juga nije ispuštala prednost. Završilo se sa šest razlike, a moglo je i više da je bilo potrebno.

Jugaši su snažno krenuli i dobili su prvu četvrtinu s 4:0 uz četvoricu različitih strijelaca i vrlo dobru obranu koja nije ostavila previše posla za Bijača.

U drugoj trećini Mladost je uspjela preko Dašića i Paškvalina smanjiti na 5:3, ali Jug nakon toga postiže četiri pogotka u nizu i završava priču.

Strijelci za Jug bili su Fatović, Ivanković, Benić i Obradović po dva puta te po jednom Lončar, Garcia, Bautović i Pavličević. Dva gola za Mladost postigao je Dašić, a po jedan su dodali Vlahović, Lazić, Pavičić, Paškvalin i Valečić.

U drugom polufinalu Primorje je imalo teži posao protiv Jadrana i slavilo je s 10:8. Tek u zadnjoj minuti susreta pogotkom Radua Riječani su okončali priču i stigli do potvrde pobjede.

Nije počelo loše. Primorje je prvu dionicu dobilo s 4:2, igralo je bolje i činilo se da će imati lakši posao. Međutim Crnogorci su imali odgovor, neutralizirali su napad Riječana do poluvremena i preko Vidovića i Popadića poravnali su na 4:4.

Raspoloženi Vidović nastavio je seriju i na početku drugog poluvremena, zabio je dva brza pogotka koja su odvela Jadran na 6:4, ali u završnici četvrtine Burić i Muslim ipak poravnavaju za ulazak u zadnju dionicu s rezultatom 7:7.

Tamo su uloge zamijenjene i Primorje je s dva brza gola otišlo na plus dva, a nakon što je Vidović četiri minute prije kraja smanjio na 9:8, utakmica se lomila pune tri minute. Jadran je propustio čak četiri napada za poravnanje, od toga dva s igračem više i kada je Radu 38 sekundi prije kraja povisio na 10:8, bilo je jasno kako će ipak biti hrvatsko finale.

Najefikasniji kod Primorja bio je Petar Muslim s tri gola, po dva su dodali Radu, Dedović i Echenique dok je Burić bio strijelac jednom. Kod Jadrana Stefan Vidović postigao je četiri pogotka, dva je dodao Popadić, a po jedan Ukropina i Randić.