Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 20.03.2016.
Szeged 33:29 Kiel
Kiel

Szeged velikom serijom u završnici do plus četiri protiv Kiela

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.03.2016.

U posljednjem susretu prvog kruga osmine finala Lige prvaka rukometaša Szeged je na svom parketu svladao Kiel s 33:29 i stekao lijepu prednost uoči uzvrata...

Odigrani su svi prvi susreti osmine finala Lige prvaka, a posljednji su na parketu bili rukometaši Szegeda i Kiela. Mađari su odnijeli pobjedu 33:29.

Gostovanje u Szegedu svima je vrlo teško, a u rasprodanoj dvorani Kiel je u posljednjih deset minuta imao vodstvo i priliku da s dobrim rezultatom dočeka Mađare, ali Szeged je furioznom završnicom napravio preokret.

U prvom poluvremenu momčadi su se izmjenjivale u vodstvu da bi Szeged prvi stigao do ugodnije prednosti kada je poveo s 15:11 da bi se na odmor otišlo sa 16:14 za domaćina.

U drugom dijelu Kiel je serijom 4:0 preuzeo vodstvo nakon deset minuta igre i održavao prednost do posljednjih osam minuta. Tada Szeged radi čak 7:1 i odlazi do pobjede 33:29.

Vranješ i Ancsin postigli su po šest pogodaka za domaćina dok su kod gostiju na šest golova bili Canellas i Vujin. Gol manje upisao je Ilija Brozović, a četiri je dodao Domagoj Duvnjak.