Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala, 23.03.2016.
Kiel 36:29 Szeged
Szeged

Kiel odgovorio Szegedu i s plus sedam izborio veliki dvoboj protiv Barcelone

Mihaela Bradovski • srijeda, 23.03.2016.

Kiel je u svojoj dvorani nadoknadio zaostatak od četiri gola za Szegedom i izborio prolazak u četvrtfinale Lige prvaka. Uz odličan nastup Niklasa Landina, Nijemci su osigurali veliki dvoboj protiv Barcelone...

Nakon poraza od četiri gola razlike u Szegedu, Kiel je u svojoj dvorani slavio s 36:29 i izborio mjesto u četvrtfinalu Lige prvaka. U zanimljivom uzvratu Nijemci su u velikoj mjeri zahvaljujući Niklasu Landinu stigli do ove vrijedne pobjede.

Danski vratar upisao je ukupno 17 obrana od čega četiri sedmerca, a tri u posljednjih osam minuta. "Niklas je bio sjajan i ključ na putu do pobjede. On je jedan od najboljih vratara svijeta i uvijek je tu kada je tijesno, posebno na sedmercima. Zahvaljujući njegovom nastupu, podignuo se i ostatak momčadi", hvalio je svojeg vratara nakon susreta Alfred Gislason.

Prvo poluvrijeme uzvratnog dvoboja zaključeno je s 18:14 za domaćina koji je u završnici poluvremena napravio seriju 3:0 i stigao do željenih četiri razlike.

U nastavku susreta Szeged je konstantno bio na rubu tih četiri gola zaostatka, osam minuta prije kraja domaćin je imao tek 29:26, ali nakon toga napravio je seriju 5:0 predvođen obranama Landina i upisao pobjedu 36:29.

Uz Landina istaknuli su se Vujin s devet golova, Ekberg sa sedam i Dissinger s pet. Ilija Brozović postigao je četiri pogotka, a Domagoj Duvnjak tri. Kod Szegeda Wyszomirski je skupio deset obrana, po sedam pogodaka postigli su Källmann i Bombač dok je Garcia Robledo dodao pet.