Sjajan nastup Šarića u visokoj pobjedi Efesa, u skupini F pet momčadi s istim omjerom

Branimir Korać • petak, 25.03.2016.

Zaključeno je 12. kolo Eurolige nakon kojeg se potpuno zakomplicirala situacija u skupini F. U skupini E dosta toga je jasnije, a Dario Šarić i njegov Anadolu Efes nadaju se kako će im se otvoriti prilika za prolaz...

Žalgiris - Himki 71:76

Već je jasno kako Žalgiris neće vidjeti četvrtfinale Eurolige, no zato Himki ostaje u utrci za prolazom. U 12. kolu ubilježio je značajnu gostujuću pobjedu u Kaunasu sa 76:71.

Domaćin se dobro držao do završnice treće četvrtine kada se Himki počinje odvajati, a na početku posljednje dionice rješava pitanje pobjednika. Pobjegao je na dvoznamenkastu prednost i Žalgiris se više nije mogao vratiti.

"Vrlo važna utakmica za nas. U drugom poluvremenu odigrali smo bolje, bili smo koncentriraniji u obrani i imali više strpljenja u napadu. Još uvijek sam novi trener ove momčadi stoga trebam svaku sekundu kako bih poboljšao našu igru", rekao je trener gostiju Duško Ivanović.

U gostujućem sastavu Tyrese Rice ubacio je 17 poena (2/4 za dva, 1/5 za tri), Petteri Koponen 15 (5/7 za dva, 1/2 za tri), a Tyler Honeycutt deset (3/4 za dva, 0/1 za tri) uz 17 skokova. Kod Žalgirisa Edgaras Ulanovas ubacio je 17 poena (5/5 za dva, 1/4 za tri), a Paulius Jankunas 16 poena (4/9 za dva, 2/2 za tri) uz osam skokova.

Anadolu Efes - Unicaja 87:67

Anadolu Efes je ostao u igri za prolazak visokom pobjedom protiv otpisane Unicaje 87:67. Dario Šarić odigrao je odličnu utakmicu i bio jedan od ključnih protagonista.

Sve je riješeno već u prvom poluvremenu. Heurtel i Šarić povukli su domaćina od početka, Efes se vrlo brzo odvojio i već na poluvremenu imao je gotovo 20 poena prednosti (49:30). U drugom poluvremenu domaćin je uspješno dovršio posao.

"Odigrali smo dobru utakmicu. Dobro smo krenuli i još uvijek imamo male šanse za prolazak dalje. Moramo ići utakmicu po utakmicu i vidjet ćemo što će nam to donijeti na kraju. Bilo nam je žao što Darussafaka nije mogla do pobjede protiv Panathinaikosa i sada nam je situacija složenija", smatra Heurtel.

Francuz je utakmicu završio sa 17 poena (6/6 za dva, 1/3 za tri), 13 asistencija i pet skokova, a Šarić je za 25 minuta dodao 17 poena (3/5 za dva, 2/2 za tri) i 11 skokova. Kod poraženih DeMarcus Nelson ubacio je 12 poena (3/4 za dva, 2/2 za tri), a Daniel Diez 11 (4/6 za dva, 1/3 za tri) uz pet skokova.

Olympiakos - Real Madrid 99:84

Bitku za prolaz nastavljaju voditi Olympiakos i Real Madrid, a Grci su stigli do vrijedne pobjede 99:84. U utakmici karijere Olympiakos je predvodio Vangelis Mantzaris.

I u ovom susretu sve je riješeno već u prvom dijelu. Madriđani su na poluvremenu zaostajali čak 53:33 i u nastavku susreta nisu uspjeli izbjeći visok poraz.

U drugom dijelu Real Madrid spustio je zaostatak i pokušao barem izgubiti s manje od 12 razlike kako bi zadržao prednost u međusobnom dvoboju, no nije uspio i Olympiakos dolazi do pobjede plus 15.

Mantzaris je ubacio 19 poena (0/2 za dva, 6/6 za tri) uz pet skokova, a Vassilis Spanoulis dodao je 18 poena (0/4 za dva, 2/6 za tri) i šest asistencija. Kod gostiju po 17 poena upisali su KC Rivers (4/4 za dva, 3/6 za tri) i Sergio Llull (2/5 za dva, 3/6 za tri) dok je Gustavo Ayon imao deset skokova.