Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala, 27.03.2016, 17:00 h
Flensburg 31:30 Montpellier
Montpellier

Flensburg zaustavio nalet Montpellier i zadržao prednost za prolazak u četvrtfinale

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.03.2016.

Pretposljednji sudionik četvrtfinala Lige prvaka je Flensburg koji je na svom parketu svladao Montpellier s 31:30 i tako s dvije pobjede od po gola razlike eliminirao Francuze...

Iako je Montpellier ove sezone u Europi igrao toplo-hladno i uz dosta muke izborio ulazak u nokaut fazu, u osmini finala pošteno je namučio favorizirani Flensburg. Nijemci su morali utrošiti dosta energije da bi izborili prolaz i mjesto među osam najboljih momčadi Europe.

U Francuskoj su slavili s 28:27 i upozoravali su kako uzvrat neće biti šetnja. Prvo poluvrijeme nije dalo povoda za mišljenje kako bi ovo mogao biti dvoboj s neizvjesnom završnicom, međutim gosti se nisu predali, uspjeli su se vratiti u susret i do samog kraja držati domaće navijače u neizvjesnosti.

U prvom dijelu napad Flensburga funkcionirao je gotovo savršeno, imao je domaćin prednost 20:14 na odmoru, međutim nastavak je donio bolju obranu gostiju što je rezultiralo i s nekim pogreškama s domaće strane i u skladu s tim prednost Flensburga počela se topiti.

U posljednjoj četvrtini susreta Flensburg se mučio da održi prednost, no kada je odmaknuo na 30:27, činilo se da je riješio pitanje pobjednika. Ipak Kavtičnik i Gajić smanjuju zaostatak na gol razlike, drže Montpellier u igru, međutim gosti ipak nisu uspjeli doći barem do poravnanja i zatim napada za pobjedu.

Završilo je 31:30 za Flensburg i prolazak u četvrtfinale Lige prvaka.

Anders Eggert kod Flensburga postigao je čak 12 pogodaka dok je šest dodao Holger Glandorf. Na drugoj strani na 12 pogodaka bio je Dragan Gajić, a Vid Kavtičnik dodao je šest. Gosti su završnicu susreta odigrali bez Ludovica Fabregasa koji je zaradio izravni crveni karton zbog nasrtaja na Johana Jakobssona nakon grubljeg ulaska danskog reprezentativca prema pivotu Montpelliera. Jakobsson je zaradio dvije minute, a Fabregas zasluženi crveni karton.