Laboral Kutxa u posljednjim sekundama do pobjede, poraz Efesa unatoč dobrom nastupu Darija Šarića

Petar Jenjić • subota, 02.04.2016.

Tricom Davisa Bertansa u posljednjim sekundama utakmice, Laboral Kutxa slavila je protiv Real Madrida. CSKA je stigao do pobjede nad Žalgirisom, dok je Fenerbahče slavio protiv Efesa i ugasio mu sve nade u prolazak u četvrtfinale.

Momčad CSKA slavila je na domaćem parketu protiv Žalgirisa. Nakon prvog poluvremena kojeg je Žalgiris minimalno dobio (47:48), CSKA u nastavku igra puno bolje, okreće rezultat, do kraja četvrtine odlazi na dvocifrenu prednost i do kraja je ne ispušta.

Nando de Colo bio je najefikasniji igrač kod CSKA s 26 koševa (5/7 za dva, 3/4 za tricu, 7/7 slobodna bacanja. Miloš Teodosić zabio je 15 koševa. Kod litavske momčadi Olivier Hanlan ubacio je 15 koševa, dok su Ian Vougioukas i Brock Motum ubacili po 13.

U turskom derbiju Fenerbahče je slavio protiv Anadolu Efesa i izbacio ga iz bilo kakvih mogućnosti za daljnji nastavak natjecanja. Fenerbahče je u trećoj četvrtini stigao na dvocifrenu prednost, koja je u konačnicu bila nedostižna, iako četiri koša prednosti na kraju to možda ne sugerira.

Luigi Datome s 24 (6/8 za dva, 2/3 za tricu i 6/7 slobodna bacanja) i Bogdan Bogdanović s 21 (2/8 za dva, 4/9 za tricu i 5/6 slobodna bacanja) bili su najefikasniji kod Fenera. Thomas Huertel ubacio je 14 koševa za Efes i skupio 13 asistencija. Dario Šarić odigrao je vrlo dobru utakmicu. Ubacio je 12 koševa (2/5 za dva, 2/5 za tricu i 2/2 slobodna bacanja) skupio sedam skokova.

Najzanimljiviju utakmicu dana odigrali su Laboral Kutxa i Real Madrid. Gosti su bolje odigrali prvo poluvrijeme, a bili su bolji za deset koševa (36:46). U nastavak susreta bolje je ušla momčad Velimira Perasovića. Preko Mikea Jamesa i Ioannisa Bourousisa stigla do izjednačenja polovicom treće četvrtine.

Rezultat je bio gotovo izjednačen do kraja susreta. U posljednju minutu Real ulazi s tri koša prednosti (84:87). Zatim je Bourousis siguran s linije slobodnih bacanja i smanjuje zaostatak. Devet sekundi prije kraja radi prekršaj nad Rudyjem Fernandezom koji pogađa jedno slobodno bacanje. Posljednja akcija odigrana je za Davisa Bertansa koji četiri sekunde prije kraja pogađa tricu i donosi veliko slavlje za svoju momčad.

Mike James zabio je 27 koševa (4/7 za dva, 6/6 za tricu, 1/2 slobodna bacanja), a Ioannis Bourousis 25 (6/11 za dva, 3/6 za tricu, 4/6 slobodna bacanja) i skupio deset skokova za Laboral. Kod Reala Sergio Rodriguez zabio je 18, dok su po 14 koševa zabili Gustavo Ayon i Sergio Llull.