Mirjana Lučić-Baroni projurila u drugo kolo u Charlestonu

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.04.2016.

Najbolje plasirana hrvatska tenisačica na WTA ljestvici Mirjana Lučić-Baroni nije imala nikakvih problema na početku WTA turnira u Charlestonu gdje je pregazila Kineskinju Shuai Peng...

Svega tri izgubljena gema Mirjane Lučić-Baroni u prvom kolu turnira u Charlestonu. Hrvatska tenisačica igrala je protiv Shuai Peng i opravdala status favoritkinje.

Shuai Peng nije niti blizu one forme prije zdravstvenih problema i to se osjeti na njezinim nastupima, a to je iskoristila Lučić-Baroni koja je za pobjedu trebala 70 minuta.

Već početak meča pokazao je kakav dvoboj se može očekivati, Lučić-Baroni povela je odmah s 4:0 i uspješno je dovršila set sa 6:2.

Slična priča i u drugom setu, ponovno je Lučić-Baroni otišla na 4:0, napravila je u sedmom gemu još jedan break i sa 6:2, 6:1 prošla je u drugo kolo.

Tamo će imati dosta teži posao, očekuje ju dvoboj protiv 11. nositeljice Kristine Mladenović koja je prekinula seriju poraza pobjedom protiv Tatjane Marije.