Borna Ćorić kroz dva tie-breaka do finala turnira u Marrakechu

Branimir Korać • subota, 09.04.2016.

Borna Ćorić plasirao se u finale turnira u Marrakechu. U polufinalu svladao je Jirija Veselog s dva puta po 7:6 slaveći u oba tie-breaka s po 7:5...

Nakon što je početkom godine ubilježio prvi ulazak u finale nekog ATP turnira, Borna Ćorić u Marrakechu je ponovno došao do završnice. U polufinalu je za protivnika imao Čeha Jirija Veselog, pobjednika protiv Nikole Mektića i svladao ga je u dva seta.

Nije to bio lagan posao za Ćorića, Vesely se pokazao kao čvrst protivnik i Ćorić je potrošio dva sata za pobjedu.

U meč je dobro krenuo, odmah je napravio break za 2:0, ali se Vesely ekspresno vratio i do kraja seta nije bilo breakova.

Set je otišao u 13. igru gdje je Vesely poveo s 2:0, ali je Ćorić do kraja seta uspio okrenuti stvari na svoju stranu te sa 7:5 uzeti set.

U drugom setu Vesely je bio taj koji je prvi stigao do prednosti, poveo s 3:0, no Ćorić je nakon toga nanizao tri gema i vratio se u set. Po poučku iz prvog seta, breakova više nije bilo i ponovno je odluka pala u tie-breaku gdje je Ćorić uspješniji i sa 7:5 odlazi u finale.

U finalu ga očekuje dvoboj protiv 47. igrača svijeta, Argentinca Federica Delbonisa koji je samo poziciju ispred njega.

Delbonis je u polufinalu svladao Alberta Montanesa sa 6:4, 6:3, a ovo će biti prvi dvoboj Ćorića i Delbonisa.

• Obrisan korisnik10.04.2016. u 10:04
    Ajmooo Borna! Naslov nije bio nikada blizi! SRETNO!
  • Josippo09.04.2016. u 23:24