Borna Ćorić nakon više od dva sata borbe izborio četvrtfinale

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.04.2016.

Borna Ćorić upisao je i drugu pobjedu na ATP turniru u Estorilu. U drugom kolu imao je teži posao i Brazilca Rogerija Dutru da Silvu svladao je u tri seta...

101. igrač svijeta Rogerio Dutra da Silva bio je drugi protivnik Borne Ćorića na turniru u Estorilu. Nakon što je svladao Andreu Arnaboldija, u drugom kolu nadigrao je Brazilca.

I dok je protiv Arnaboldija imao lagan posao, Dutra da Silva stvorio je puno više problema Ćoriću. Ipak, nakon dva sata i deset minuta igre uspio je doći do pobjede.

Ćorić je imao dobar ulazak u meč i brzo je došao do dvostrukog breaka, poveo je s 5:1 i na kraju sa 6:3 uzeo prvi set.

U drugom setu situacija se promijenila. Ćorić nije mogao stvoriti pritisak na servis protivnika, a na kraju je izgubio svoj servis i to u gemu u kojem je imao 40:15. Rogerio Dutra da Silva nije propustio priliku i uzeo je set sa 6:4.

Odlučujući set otišao je potpuno na Ćorićevu stranu, u maratonskom gemu uzeo je servis Brazilcu, poveo s 3:1 i poslije toga više nije bilo problema.

Na kraju je izborio pobjedu 6:3, 4:6, 6:1 i nastup u četvrtfinalu protiv boljeg iz meča između Nicka Kyrgiosa i Iniga Cervantesa.

• narada10828.04.2016. u 22:28
    pa da vidimo, Kyrgios zna puknuti i onda dela svakave pi.... ije po terenu. Ako Borna bude pritiskivao možda će Kyrgios izgubiti fokus.