Dario Šarić predvodio Anadolu Efes u velikom preokretu u zadnjoj dionici

Branimir Korać • utorak, 24.05.2016.

Anadolu Efes stigao je do pobjede u prvoj utakmici polufinala turskog doigravanja. Izborio ju je vrlo teško, puno teže nego što to konačnih 80:71 pokazuje...

Punih 30 minuta Efes je igrao vrlo loše i može biti sretan što se Darussafaka nije uspjela značajnije odvojiti. Gosti su tijekom susreta u više navrata imali prednost s kojom su prijetili da će pobjeći i do 20 razlike, ali nisu to znali iskoristiti.

Efes je živio od rada i kvalitete Darija Šarića koji je bio najbolji pojedinac u domaćem sastavu i dojam koji je ostavio puno je značajniji i bolji od njegove statistike.

Susret je završio sa 17 poena (3/6 za dva, 3/4 za tri) i bio je prvi strijelac svoje momčadi, ispred Thomasa Heurtela koji je ubacio 16 poena.

Upravo Šarić predvodio je povratak Efesa u utakmicu nakon što je zaostajao deset poena uoči posljednje četvrtine, no tamo je limitirao Darussafaku na samo 14 poena i napravio veliki preokret.

U gostujućem sastavu Scottie Wilbekin ubacio je 17 poena (1/3 za dva, 4/9 za tri) uz pet asistencija.