Mirjana Lučić-Baroni u trećem kolu konkurencije ženskih parova

Branimir Korać • petak, 27.05.2016.

Mirjana Lučić-Baroni u paru s Aleksandrom Krunić iz Srbije upisala je i drugu pobjedu u konkurenciji parova na ovogodišnjem Roland Garrosu te se plasirala u treće kolo...

Još jednu pobjedu upisale su Mirjana Lučić-Baroni i Aleksandra Krunić. U drugom kolu u konkurenciji ženskih parova svladale su osme nositeljice Raquel Atawo i Abigail Spears sa 7:6, 6:3.

Amerikanke su u meč ušle kao favoritkinje, iza sebe imaju već dosta zajedničkih nastupa i kvalitetnih rezultata, no Krunić i Lučić-Baroni ipak su odnijele pobjedu.

U prvom setu odluka je pala u 13. igri nakon što su se Amerikanke dva puta vraćale iz breaka zaostatka, zatim i u tie-breaku spasile dvije set lopte, ali Krunić i Lučić-Baroni uzele su set s 8:6.

U drugom setu Atawo i Spears imale su 3:2 uz break i nakon toga nisu uzele više niti jedan gem te su upisale poraz.

U osmini finala igrat će protiv boljih iz meča između njemačkog para Lisicki/Petković te Kineskinja Xu i Zheng.