Niko Rukavina • petak, 23.09.2016.

I treći dan osmine finala Svjetskog prvenstva u futsalu, nije prošao bez iznenađenja. Reprezentacija Egipta nakon produžetaka bila je bolja od Italije, reprezentacije koja je osvojila medalju na posljednja tri prvenstva (srebro i dvije bronce). Azerbejdžan je u utakmici s 21 golom izbacio Tajland, a Argentina je bila minimalna protiv Ukrajine.

Italija – Egipat 3:4

Nakon šoka koji je Iran priredio jučer izbacivši Brazil iz natjecanja, novi se dogodio danas ujutro. Najbolja afrička ekip, Egipat. nakon produžetaka bila je bolja od Italije, brončane s dva posljednja Svjetska prvenstva i dvostrukog prvaka Europe (2003. i 2014.)

Egipćani su prvi došli u vodstvo, kada je u 7. pogodio Elashwal. No, Talijani uzvraćaju 10 sekundi kasnije i Murillo pogađa za izjednačenje. Do novog vodstva Egipat je stigao u 19. novim pogotkom Elashwala. Talijani su za izjednačenje ovaj puta trebali čekati minutu i neposredno prije odlaska na odmor izjednačio je Ercolessi.

Egipat je i treći put poveo u 34. preko Essama, da bi Talijani i treći put u manje od minute izjednačili drugim pogotkom Murilla. U produžecima, dvije i pol minute prije kraja, Elashwal je zabio svoj treći gol i odveo Egipat u povijesno četvrfinale u kojem će igrati protiv Argentine.

Argentina – Ukrajina 1:0

U vrlo napetoj utakmici Argentina je do pobjede nad solidnom Ukrajinom i plasmana u četvrtfinale došla tek u pretposljednjoj minuti produžetka. Cuzzolino je zabio u 49. jedini pogodak na utakmici.

Do tada obje ekipe imale su po nekoliko velikih prigoda, no golmani i stative su do same završnice bili nesavladivi. Argentina je jedini pogodak na utakmici zabila iz akumulacijskog penala.

Tajland – Azerbejdžan 8:13

Najefikasniju utakmicu turnira odigrali su Tajland i Azerbejdžan. U regularnom dijelu bilo je 7:7, a u produžecima Azerbejdžan je zabio čak šest pogodaka i osigurao četvrtfinale protiv Portugala.

Utakmica je bila vrlo napeta. Azerbejdžan je vodio 2:0, 4:2 i 7:6, a Tajland 6:4, no dvoboj je na kraju otišao u produžetke, u kojima je Azerbejdžan u zabio tri brza gola, Tajland se otvorio, uveo golmana igraća, no Azeri su do kraja još tri puta zabili u praznu mrežu i prošli u drugi krug.

Za Azerbejdžan pet pogodaka zabio je Fineo, a tri Bolinha, a za Tajland po tri su zabili Wongkaeo i Chudech.

Utakmice četvrtfinala kreću sutra, a igraju Paragvaj – Iran, Rusija – Španjolska, Argentina – Egipat, Azerbejdžan – Portugal.