Niko Rukavina • srijeda, 28.09.2016.

Poznat je prvi finalist Svjetskog prvenstva u futsalu. Reprezentacija Rusije u neizvjesnoj je utakmici pobijedila senzaciju turnira Iran i u finalu čeka pobjednika dvoboja Argentina – Portugal.

Rusi su bolje otvorili utakmicu i imali su više izglednih prigoda za postizanje pogotka, no čvrste Irance slomili su tek u 14. minuti kada je topovskim udarcem Liškov pogodio u same rašlje. Ipak, Iran je uzvratio još ljepšim udarcem iz slobodnog udarca u sljedećoj minuti preko Esmaeilpoura.

U nastavak utakmice bolje su ušli Iranci, stvorili su nekoliko velikih prilika, uključujući i pogođenu stativu, ali je do novog vodstva stigla Rusija u 23. još jednim lijepim pogotkom, ovaj puta Abramova iz voleja. Iranci su ponovno izjednačili u 20. Strijelac je bio Hassan Zadeh.

Ipak, svega nekoliko sekundi kasnije, Rusija ponovno vodi. Strijelac je ovaj puta Šajakhmetov nakon lijepe akcije. Iranci su potom stisnuli Ruse, uveli su i golmana igrača, no Rusija 40 sekundi prije kraja poentira u praznu mrežu za 4:2.

Iran se nije predao i 11 sekundi prije kraja Javid pogađa za konačni rezultat, no ostalo je premalo vremena za konačni povratak u utakmicu.

U drugom polufinalu sastaju se Argentina i Portugal, a utakmica se igra 29. rujna u 2 ujutro po hrvatskom vremenu.