Niko Rukavina • četvrtak, 29.09.2016.

U finalu 8. Svjetskog prvenstva u futsalu, koje se igra u Kolumbiji, susrest će se Rusija i Argentina. Nakon što su Rusi jučer izbacili senzaciju turnira Iran, Argentina je danas rano ujutro s visokih 5:2 bila bolja od Portugala.

Portugal je na kraju imao gotovo duplo više udaraca na suparnički gol (64-36), no Argentinci su bili puno efikasniji, pogotovo u razdoblju od 11. do 13. minute kada su zabili tri gola, i izborili veliko finale protiv Rusije.

Portugal je ušao u utakmicu s nekoliko pokušaja, no Argentinci su poveli u 5. nakon što je Borruto prebacio Bebea i s loptom se ušetao u mrežu pritom srušivši portugalski gol. Portugalci su na izjednačenje čekali do 8. kada je poentirao Re nakon lijepe akcije.

Ključni trenuci utakmice dogodili su se u razdoblju od 11. do 13. minute. U svega minutu i pol razmaka, Argentina je zabila tri gola i napravila priličnu razliku. Strijelci za Gauchose bili su Stazzone, Vaporaki i Brandi.

Portugal je nastavio s napadima, najviše su prijetili udarcima iz daljine, dva puta su pogodili okvir gola, no pitanje pobjednika je maltene bilo riješeno u 35. kada je Cuzzolino pogodio za 5:1 Argentine.

Nešto više od 3 minute prije kraja Tiago Brito je pogodio za konačni rezultat, no Portugal nije imao snage niti vremena za povratak u utakmicu.