Dubrava pobjedom u Peščenici preuzela vrh ljestvice

Sportnet • ponedjeljak, 03.10.2016.

U sedmom kolu 3. HNL Zapad odigrano je par zanimljivih utakmica, vrijedi izdvojiti pobjedu Dubrave u gostima kod HAŠK-a nakon koje je preuzela prvo mjesto i pobjedu Jadrana nad Krkom kojem je to prvi poraz u sezoni.

AUTOR: Ivan Šola

Nakon gostujuće pobjede u Krapini, Vrbovec je na svome terenu dočekao Samobor. Domaći simpatizeri i gledatelji nadali su se kako će njihova momčad nastaviti s dobrim rezultatima, međutim gosti iz Samobora su ipak uzeli sva tri boda. Matej Ivkovčić doveo je goste u vodstvo u 36. minuti. Početkom drugog poluvremena Josip Colarić vraća stvari na početak 1:1, a konačnih 1:2 i iznenađujuću pobjedu postavlja Filip Škvorc u 65. minuti utakmice.

Najefikasniji susret kola odigran je u Kustošiji gdje je Kustošija s 4:2 pobijedila Zagorec iz Krapine. Kristijan Lovrić u 35. minuti dovodi domaće u vodstvo, ali svega sedam minuta kasnije Mario Malarić iz kaznenog udarca vraća stvari na početak za 1:1. U nastavku Miroslav Pejić dovodi goste u vodstvo 1:2, da bi redom Matej Vragolović, Ivan Đurđek i Josip Močilac svojim golovima donijeli veliko slavlje Kustošiji.

U Sisku je odigrana jedina utakmica bez golova. Susreli su se Segesta i Maksimir, a nakon 90 minuta niti jedna momčad nije uspjela pronaći put ka mreži. Segesta ovim remijem nastavlja padati na tablici i trenutno je 12 dok se Maksimir učvrstio u gornjoj polovici lige.

Jedno od najugodnijih iznenađenja lige Dubrava nastavlja s odličnim rezultatima. Ovoga puta uspješniji su bili u gostima kod HAŠK-a rezultatom 1:2. Na Peščenici su gledatelji čekali 54. minutu da bi vidjeli prvi pogodak, Nino Brcković dovodi goste u vodstvo 0:1. Šest minuta kasnije Domagoj Abramović diže prednost na 0:2. Do kraja utakmice domaći su preko Vlatka Martinovića uspjeli ublažiti poraz.

U Dugom Selu istoimeni domaćin dočekao je Opatiju i nije uspio doći do bodova. Matej Mršić dovodi goste u vodstvo pred kraj poluvremena. Domaćini se ipak uspijevaju vratiti u 63. minuti kada Slavko Vidović zabija za 1:1. Do kraja utakmice gosti s Kvarnera zabijaju još dva gola, u 74. minuti Matej Mršić svojim drugim golom vraća prednost Opatiji, a samo dvije minute kasnije Mihovil Klapan postavlja rezultat na konačnih 1:3.

Trnje je na svom igralištu dočekalo Stupnik, jedinu ekipu koja ove sezone ne zna za pobjedu. Domaćini su zadnji put ostvarili pobjedu u drugom kolu i ovo je za njih bila idealna prilika da se vrate na pobjedničke staze. U čvrstoj i tvrdoj utakmici jedini pogodak na utakmici postigao je Ivan Miličević u 16. minuti utakmice za 1:0 te jako bitna tri boda domaćina. Stupnik ostaje na zadnjem mjestu s osvojena samo tri boda.

U Poreču su se sastali domaći Jadran i vodeća ekipa do ovog kola Krk. Već u sedmoj minuti gosti su morali vaditi loptu iz mreže, Enis Šoškić doveo je svoju momčad u vodstvo i veliko veselje u gledalištu. U 22. minuti utakmice gostujući igrač Marin Con zaradio je izravni crveni karton nakon prekršaja u obećavajućoj situaciji za postizanje gola. Deset minuta kasnije gosti s igračem manje preko Karla Josipovića uspijevaju poravnati rezultat na 1:1. Kad se činilo da će nogometaši Krka uspjeti izboriti bod, tri minute prije kraja utakmice ukazao se Pavle Đurić koji matira gostujućeg golmana Carla Berkovića za konačnih 2:1.

U Mladini domaći Vinogradar je teškom mukom nakon preokreta uspio pobijediti Vrapče rezultatom 2:1. Igrala se 23. minuta kada su gosti šokirali prisutne gledatelje, Filip Lazov pogodio je mrežu domaćeg vratara Gorana Bašića za 0:1. Rezultat se nije mijenjao sve do 63. minute kada nekadašnji igrač Osijeka i Dinama Goran Ljubojević poravnava rezultat na 1:1. U istoj minuti isključen je gostujući igrač Fabian Samardžić zbog vrijeđanja glavnog suca utakmice. S igračem više Vinogradaru je itekako olakšan posao, pa je u 75. minuti Stjepan Poljak postavio konačnih 2:1. U zadnjim sekundama utakmice gosti su postigli pogodak, ali pomoćni sudac je označio zaleđe što je izazvalo dodatnu ljutnju gostiju.