Pobjeda Novog Vremena u derbiju kola, Nacional i Futsal Dinamo sigurni

Niko Rukavina • nedjelja, 09.10.2016.

U najjačoj utakmici 2. kola 1.HMNL Novo Vrijeme je na domaćem terenu svladalo Split Tommy i potvrdilo odličnu formu na početku sezone. Nacional je bio siguran na gostovanju kod Osijeka, a Futsal Dinamo kod Alumnusa. Brod je slavio u Puli, a Uspinjača u izjednačenoj utakmici protiv Squarea.

Novo Vrijeme – Split Tommy 3:1

Makarsko Novo Vrijeme odlično je ušlo u novu sezonu te je nakon remija u prvom kolu kod Futsal Dinama, u drugom svladalo Split Tommy na domaćem terenu s 3:1. Splitovci su na odmor otišli s minimalnom prednosti, no domaća momčad je sjajnom igrom u nastavku došla do preokreta i važne pobjede.

Prvi dio je bio prilično izjednačen s prigodama s obje strane, a u zadnjoj minuti prvog dijela Split je stigao do pogotka preko Josipa Sutona. No, u nastavku utakmice domaća ekipa je odigrala odlično i s tri pogotka došla do preokreta i pobjede.

U 26. rezultat je izjednačio Vedran Kazarić, a Novo Vrijeme je do preokreta stiglo u 31. kada poentira dojučerašnji Splitovac Duje Bajrušović. Split je potom uveo golmana igrača, no u posljednjoj minuti pitanje pobjednika riješio je Igor Osredkar.

Nakon dva kola protiv vrlo jakih protivnika Novo Vrijeme ima četiri boda. U sljedećem kolu gostuju kod Broda, a u 4. im na noge dolazi aktualni prvak Nacional.

Alumnus – Futsal Dinamo 4:8

Futsal Dinamo slavio je u gradskom derbiju protiv Alumnusa i skočio je na drugo mjesto ljestvice. Modri su od prve minute dominirali i pobjeda u niti jednom trenutku nije došla pod znak pitanja. Posebno efikasni Dinamovci su bili u prvom poluvremenu nakon kojeg su vodili 6:1.

Najbolji igrači utakmice kod Futsal Dinama bili su Hrvoje Penava koji je zabio hat-trick i Sadat Ziberi koji je poentirao dva puta. Upravo je Penava do 7. minute zabio dva pogotka za prednost koju Dinamo nije ispuštao do kraja utakmice.

U 10. za Alumnus je smanjio Luka Davidović, no na 3:1 odmah postavlja Matija Capar, a do kraja poluvremena za Dinamo su zabili Matija Đulvat, Ziberi nakon sjajnog solo prodora i Kristijan Grbeša iz svojeg trećeg deseterca.

U nastavku utakmice Alumnus je dva puta stigao na tri pogotka zaostatka, no protiv raspoloženih Dinamovaca nije imao snage za više.

Osijek Kelme – Nacional 1:4

Nacional je i na drugom gostovanju u Slavoniji upisao pobjedu. Novinari nisu imali problema s Osijek Kelmeom i puni samopouzdanja kreću u Kragujevac u kojem sljedećeg tjedna igraju Main rundu UEFA Futsal Cupa.

Uvodni dio utakmice prošao je s nekoliko dobrih prigoda s obje strane, no u 16. minuti pogodak za Nacional postiže pojačanje iz Slovenije Rok Mordej te se s rezultatom 1:0 za goste otišlo na odmor.

Nacional već u 23. poentira za 3:0 preko Franca Jelovčića, da bi prelomio utakmicu do 33. kada su zabili Luka Perić i Kristijan Čujec. Počasni pogodak za Osijek zabio je Goran Dakić u posljednjoj minuti utakmice.

Potpićan 98 Istra – Brod 035 5:6

Brođani su upisali prvu pobjedu u povratničkom mandatu u 1.HMNL, na neugodnom gostovanju kod Potpićana koji nakon fuziranja s MNK Istrom svoje domaće utakmice igra u dvorani Mate Parlov u Puli.

Gosti su na kraju zasluženo slavili, a apsolutni junak dvoboja bio je Almedin Bundavica koji je zabio četiri pogotka. Prvi je u vodstvo stigao Potpićan preko Alena Lalića u 4. no, Brod do 7. preokreće rezultat pogocima Bundavice i Dražena Čavara.

Bundavica u 11. pogađa za 3:1, no dvije minute kasnije domaćini smanjuju preko Valtera Cetine. Do poluvremena na 4:2 za Slavonce postavio je Robert Ruhek. U 25. Potpićan smanjuje drugim pogotkom Lalića, no Bundavica do 29. postiže dva pogotka za veliku prednost Broda od tri razlike.

Do kraja dvoboja Potpićan je smanjio na konačnih 5:6 preko Lalića za svoj hat-trick i Gorana Uroševića u zadnjoj minuti.

Uspinjača – Square 2:0

U vrlo tvrdoj i izjednačenoj utakmici Uspinjača je u Zagrebu svladala Square na krilima najboljeg igrača Roberta Grbića. Oba pogotka domaćini su zabili u nastavku utakmice.

U prvom dijelu Žuta podmornica bila je bolja momčad na terenu, imala je tri vratnice, a i vratar Dubrovčana Alan Turuk branio je jako dobro.

Do 28. minute Uspinjača je već sakupila pet akumuliranih prekršaja i prijetio im je deseterac. No, u 32. Grbić poentira iskosa za vodstvo Zagrepčana. Square je potom sve karte bacio u napad, uveo je golmana igrača i nizao je prigode, no do kraja utakmice Uspinjača je poentirala preko Darija Markića za konačnih 2:0.

Uspinjača nakon dvije domaće utakmice ima četiri boda, a Squareu je ovo bila prva utakmica u sezoni budući da je utakmica prvog kola protiv Solina odgođena. Iako su Solinjani najavili kako će se na kraju ipak natjecati u 1.HNL, odgodili su i utakmicu drugog kola protiv Vrgorca te bi s prvenstvom trebali krenuti sljedeći vikend protiv Futsal Dinama.