Druga momčad Hajduka slavila u derbiju kola i zadržala vrh

Sportnet • ponedjeljak, 10.10.2016.

Odigrano je 9. kolo 3.HNL Jug, a vrijedi izdvojiti pobjedu Hajduka nad Neretvancem u derbiju kola, visoku pobjedu Zadra na domaćem terenu i pobjedu OSK-a na Orkanom.

AUTOR: Ivan Šola

U Opuzenu odigran je derbi kola između domaćeg Neretvanca i druge momčadi Hajduka. Ivan Mastelić je već u trećoj minuti doveo Hajduk u vodstvo, u 38. minuti Deni Jurić povisio je prednost Hajduka na 0:2. U drugom poluvremenu domaćini su bili nešto bolji protivnik i u 68.minuti utakmice uspjeli smanjiti prednost golom Jurice Granića. Ipak dvije minute Frane Vojković iz kaznenog udarca postavlja konačni rezultat 1:3.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Omišu, gdje su se sastali Omiš i Croatia. Gosti su poveli u 13. minuti utakmice golom Ante Ćapina, ali pet minuta kasnije domaći su izjednačili iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Duje Bilić. Do kraja poluvremena Tomislav Gudelj dvama pogocima donosi prednost gostima 1:3. U 62. minuti utakmice pitanje pobjednika je riješeno kada je Mijo Šabić zabio za 1:4. Deset minuta prije kraja Rozario Čobanov uspio je samo ublažiti rezultat na konačnih 2:4.

Jedina utakmica u kojem nije bilo golova bila je ona u Dubrovniku, gdje su se sastali domaći GOŠK i Hrvace. Utakmica je protekla s nekoliko prigoda s jedne i druge strane koje nisu strijelci realizirali.

Zadar je u Stanovima dočekao Primorac i upisao uvjerljivu pobjedu. Želimir Terkeš doveo je svoju momčad u vodstvo u 33. minuti utakmice, a do kraja poluvremena na 2:0 povisio je Roberto Viduka. U drugom poluvremenu Zadar je postigao još dva gola, prvo je Ivan Tokić zabio u 54. minuti, da bi konačnih 4:0 postigao Vlatko Blažević iz kaznenog udarca.

U dvoboju momčadi koje se nalaze u donjoj polovici tablice Jadran je na svome stadionu upisao novu pobjedu protiv Junaka. Roko Puljiz i Dino Primorac su svojima golovima donijeli veliku prednost Jadranu nakon samo 15 minuta igre. U drugom poluvremenu gosti iz Sinja uspjeli su samo ublažiti poraz, na 2:1 pogodio je Petar Petranić.

Drugu uzastopnu pobjedu ostvario je Primorac iz Biograda, ovaj put su u gostima na Korčuli minimalno porazili domaćeg Zmaja. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Marko Colić u 56. minuti utakmice. Ovom pobjedom Primorac je preskočio Zmaja koji je upisao drugi uzastopni poraz.

Do treće pobjede u prvenstvu stigli su nogometaši Vala koji su na domaćem terenu preokretom pobijedili Kamen iz Ivanbegovine. Gosti su poveli u 35. minuti preko Marina Jonjića i s prednošću 0:1 otišli na predah. U nastavku su domaćini u samo sedam minuta uspjeli preokrenuti rezultat, prvo je Šime-Josip Pedišić iz kaznenog udarca poravnao rezultat na 1:1, a par minuta kasnije Mate Bajić pogađa za 2:1. U zadnjim sekundama utakmice konačnih 3:1 postavlja Mislav Kustura.

U pravoj drami nogometaši OSK-a došli su do pete pobjede u prvenstvu i samim time došli na drugo mjesto u prvenstvu. U vrlo zanimljivoj utakmici pobijedili su Orkan rezultatom 2:1. Mreže su mirovale sve do 70. minute kada domaćine u vodstvo dovodi Petar Šiško - Bašić, devet minuta kasnije Vinko Petković zabija za 1:1 i kada se očekivalo da će utakmica završiti podjelom bodova Ivica Bašić u sudačkoj nadoknadi zabija za konačnih 2:1 i veliko veselje u Otoku.

Bodove su odlučili podijeliti Zmaj iz Makarske i Neretva. Pjero Antunović u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena doveo je domaćine u vodstvo 1:0. U nastavku domaćini ostaju bez igrača, jer je izravni crveni karton zaradio Vencel Kožul. Gosti su brzo iskoristili igrača više te u 76. minuti na 1:1 poravnava Dragan Brečić. Do kraja utakmice nije bilo golova, a novost je da je Zmaj pobjegao sa zadnjeg mjesta.