Primorje krenulo pobjedom u kvalifikacijski turnir Lige prvaka

Mihaela Bradovski • petak, 14.10.2016.

Na Kantridi se održava kvalifikacijski turnir Lige prvaka vaterpolista, riječ je o drugom krugu natjecanja iz kojeg po dvije momčadi prolaze u sljedeći krug. U prvom susretu Primorje je svladalo Oradeu 9:7...

Prvi susret skupine H drugog kruga kvalifikacija Lige prvaka završen je pozitivno za Riječane. Protivnik je bila rumunjska Oradea, dosta neugodna momčad na čijim je vratima srpski reprezentativac Gojko Pijetlović.

Primorje u ovu sezonu ulazi znatno oslabljeno, bez niza igrača koji su nosili njegovu kapicu u protekle dvije sezone, ali dobro je krenulo u kvalifikacije i ima dobre šanse za hvatanjem jednog od prva dva mjesta.

Ulazak u utakmicu protiv Rumunja nije bio dobar iako je Ivan Buljubašić zabio za vodstvo, Oradea je nakon toga napravila preokret i prvu četvrtinu završila s vodstvom 3:1.

Održavali su Rumunji prednost i u drugoj dionici, Cosmin Radu i Maroš Tkač smanjivali su zaostatak, a za konačnih 5:4 na odmoru zabio je Ante Vukičević devet sekundi prije kraja druge četvrtine.

Drugo poluvrijeme bilo je bolje, Duje Jelovina i obrana Primorja zaustavili su Rumunje i već u trećoj četvrtini golovima Radua i Mislava Vrlića domaćin je došao do preokreta i vodstva 6:5.

U istom ritmu nastavio je do kraja susreta, Ivan Buljubašić dodao je još dva gola, Tkač jedan i domaćin je slavio s 9:7, a Buljubašić je s tri postignuta pogotka bio najefikasniji igrač susreta. Kod Oradee po dva gola postigli su Tiberiu Negrean i Mateja Asanović.

S Primorjem i Oradeom u skupini su još Steaua i Sabadel..