Segesta u velikoj krizi, Prijić donio nova tri boda Vinogradaru

Sportnet • ponedjeljak, 17.10.2016.

Odigrano je deveto kolo 3.HNL Zapad u kojem je Vinogradar domaćom pobjedom iskoristio kiks Dubrave i samim time zauzeo vodeću poziciju na ljestvici. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti novi kiks Segeste koja je na domaćem terenu opet remizirala, i veliku pobjedu Stupnika u gostima kod Krka.

AUTOR: Ivan Šola

Kustošija je na domaćem terenu dočekala Samobor i nastavila uspješan niz bez poraza, ali se izvukla tek u sudačkoj nadoknadi. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, goste je u vodstvo doveo Filip Škvorc u 62. minuti utakmice. Kada se činilo da će gosti odnijeti sva tri boda put Samobora, ukazao se Matija Cmrečnjak koji u drugoj minuti sudačke nadoknade donosi konačni rezultat 1:1.

Segesta je na svome travnjaku dočekala Vrbovec i izvukla samo jedan bod. Gosti su poveli već u sedmoj minuti utakmice, kada za 0:1 zabija Alen Babić. Ipak do kraja poluvremena Segesta je uspjela u potpunosti preokrenuti rezultat, igrala se 24. minuta utakmice kada Filip Dianežević zabija za 1:1, a samo deset minuta kasnije iz kaznenog udarca Ivan Lovrić donosi prednost 2:1. Gosti se nisu predavali, te su u 61. minuti uspjeli postaviti konačni rezultat na 2:2, strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Uemerson Ramon. Segesta je u velikoj krizi, ovo im je bila osma uzastopna utakmica kako ne znaju za pobjedu.

Trećom uzastopnom pobjedom Vinogradar je izbio na vodeće mjesto na ljestvici. Ovaj puta na domaćem terenu savladali su Zagorec iz Krapine minimalnim rezultatom 1:0. Pobjednički pogodak postigao je Igor Prijić u četvrtoj minuti utakmice.

HAŠK je na domaćem terenu ostvario drugu uzastopnu pobjedu, pa se tom pobjedom lagano odvojio od začelja tablice. Minimalnim rezultatom 1:0 pobijedili su Maksimir, a pobjednički pogodak postigao je Vlatko Martinović u 72. minuti utakmice. Maksimir je nakon tri uzastopne pobjede upao u veliku krizu, i sada već četiri utakmice ne znaju kakav je osjećaj pobijedit.

Dugo Selo je na svome igralištu dočekalo Vrapče i ponovno razočaralo prisutne gledatelje. Međutim domaćini su odlično ušli u utakmicu i poveli u 36. minuti golom Serafina Palića. U nastavku Emanuel Benković u 63. minuti doveo je Dugo Selo u veliku prednost 2:0, i kada se činilo da će domaćini doći do tri boda gosti su ipak imali nešto za reći. Ivan Švigir u 65. minuti smanjuje prednost domaćina, a u 83. minuti utakmice Martin Šaban iz kaznenog udarca postavlja konačni rezultat 2:2. Dugo Selo već šest uzastopnih utakmica ne zna za pobjedu, pa se trenutno nalaze na zadnjem mjestu tablice.

Vodeća do ovog kola Dubrava je otišla na teško gostovanje u Trnje, gdje su se nadali kako će nastaviti pozitivan niz i ostati na vrhu tablice. 13. minuta bila je sretna za domaćine, Marko Lončar doveo je Trnje u vodstvo 1:0. Rezultat se nije mijenjao sve do pred kraj utakmice, prvo su gosti ostali sa igračem manje, Marko Hezlar je u 86. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Bilo je potrebno samo tri minute da domaćini potvrde svoju veliku pobjedu, Ivan Miličević u 89. minuti postavlja rezultat na konačnih 2:0.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Poreču između domaćeg Jadrana i Opatije, koja je završila podjelom bodova 3:3. Gosti su poveli u 14. minuti kada Damir Radomir pogađa domaću mrežu za 0:1. Igrala se 28. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za goste kojeg sigurno realizira Bernard Šuker za 0:2, ipak do kraja poluvremena domaćin je uspio smanjiti prednost, Andrea Banić na samom završetku poluvremena zabija za 1:2. U nastavku Matej Mršić u 62. minuti vraća Opatiji prednost na dva gola razlike, ipak domaćini su u posljednjih 10 minuta uspjeli stići do boda. Prvo je Eniš Šoškić zabio za 2:3, da bi u 89.minuti utakmice David Dujanić iz kaznenog udarca zabio za konačni rezultat 3:3.

Stupnik je priredio najveće iznenađenje kola pobijedivši drugoplasirani Krk na njihovom terenu. Josip Mohač u 19.minuti utakmice doveo je goste u vodstvo, nagovijestivši da bi se moglo dogoditi iznenađenje. Samo tri minute kasnije Ivan Kovačević vratio je Krk u igru zabivši za 1:1, ali ponovno bi se čekalo tri minute da gosti opet dođu u prednost, Filip Soldo savladava domaćeg vratara za 1:2. U nastavku domaćini su bili bolji protivnik, i to se isplatilo u 74. minuti kada svojim drugim golom na utakmici Ivan Kovačević poravnava na 2:2. Dvije minute prije kraja najbolji igrač utakmice Filip Soldo postiže svoj drugi pogodak za veliku i neočekivanu pobjedu Stupnika 2:3.