Branimir Korać • srijeda, 19.10.2016.

Hrvatski duo u dresu Orlando Magica Mario Hezonja - Damjan Rudež, nije se napadački istaknuo u noćašnjem dvoboju protiv Miami Heata koji je završio pobjedom Miamija 107:77...

Pred Orlandom je još samo jedna pripremna utakmica, a u predzadnjoj igrao je protiv Miamija i visoko je poražen 107:77. Loš nastup većine igrača rezultirao je ružnim porazom što baš i nije dobra vijest za Franka Vogela uoči sezone.

Dobra vijest nije niti napadačko mučenje Marija Hezonje koji i dalje teško dolazi do poena. I noćas je imao visoku minutažu, igrao je u rangu onih koji su najviše bili na parketu, ali za 26 minuta ubacio je samo pet poena uz vrlo loš šut 2/8 za dva i 0/3 za tri. Tome je dodao pet skokova i dvije asistencije, a s njim na parketu Orlando je upisao -28.

Damjan Rudež dosad je bio vrlo precizan, ali u zadnje dvije utakmice pokvario je prosjek. Noćas je igrao 15 minuta i promašio sva tri šuta za tricu te jedan za dva, jedine poene ubacio je s linije slobodnih bacanja gdje je bio precizan oba puta.

Što se tiče ostalih susreta, treba istaknuti poraz Cleveland Cavaliersa protiv Washington Wizardsa uz nastup LeBrona Jamesa koji je odmarao u posljednjim susretima. James se vratio uz 18 poena, nekoliko atraktivnih završetaka akcija, ali Cavsi ipak nisu uspjeli doći do pobjede u svom posljednjem predsezonskom nastupu.

Ovo im je četvrti uzastopni poraz i predsezonu završavaju s negativnim omjerom 2-4.

NBA:
Atlanta Hawks - New Orleans Pelicans 96:89 (Tim Hardaway Jr. 16p / Terrence Jones 18p)
Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 91:96 (LeBron James 18p / Andrew Nicholson 19p, 8sk)
Sacramento Kings - Los Angeles Clippers 89:92 (DeMarcus Cousins 23p, 8sk / JJ Redick 18p)
Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 97:87 (Steven Adams 17p, 9sk / Danilo Gallinari 18p)
Miami Heat - Orlando Magic 107:77 (Goran Dragić 17p, 5as / Serge Ibaka 15p, 9sk)