Branimir Korać • četvrtak, 20.10.2016.

Schalke i Nica upisali su tijesne pobjede u trećem kolu skupine I čime je Schalke ostao stopostotan, a Red Bull Salzburg bez boda...

Krasnodar - Schalke 0:1

Tablica

1. Schalke 9
2. Krasnodar 6
3. Nica 3
4. RB Salzburg 0

Schalke igra bolje u Europi nego u njemačkom prvenstvu, u trećem kolu Europske lige upisao je i treću pobjedu, ovaj put u gostima kod Krasnodara kojeg je svladao s 1:0.

Već u 11. minuti Jevhen Konopljanka krasnim golom doveo je goste u vodstvo i promjene više nije bilo. Najbliže pogotku domaćin je došao u sudačkoj nadoknadi susreta kada je Ricardo Laborde dobro pucao, ali nije zabio.

Schalke je tako ostao stopostotan dok je Krasnodar upisao prvi poraz nakon što je slavio u prva dva dvoboja.

Red Bull Salzburg - Nica 0:1

Za razliku od Schalkea, Nici ide bolje u prvenstvu nego u Europi, ali sada je i ona slavila. U gostima kod Red Bull Salzburga upisala je pobjedu 1:0.

U prva dva kola obje momčadi ostale su bez pobjede, ovdje je ona bila imperativ, a na kraju su je gosti odnijeli.

U 13. minuti Plea je zabio za pobjedu gostiju koji nisu mogli računati na Marija Balotellija.

Josip Radošević odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.