Vinogradar pobjednički prošao kroz Vrbovec, Segesta pobjedom prekinula crni niz

Sportnet • ponedjeljak, 24.10.2016.

U desetom kolu Treće HNL Zapad Vinogradar je gostujućom pobjedom u Vrbovcu iskoristio kiks Dubrave, pa se samim time odvojio na dva boda prednosti. Zanimljivo je kako je ovo kolo u potpunosti pripalo gostima, domaćini nisu ostvarili niti jednu pobjedu.

AUTOR: Ivan Šola

Stupnik je nakon dvije uzastopne pobjede otišao u goste Samoboru gdje su se nadali kako će nastaviti uspješan niz neporaženosti. U utakmici s jako malo prilika mreže se nisu tresle te je završeno podjelom bodova 0:0 kojom su sigurno zadovoljniji bili gostujući nogometaši. Samobor je daleko najneefikasnija momčad lige, u prvih deset kola postigao je samo pet pogodaka.

Derbi kola odigran je u Opatiji gdje je domaća Opatija dočekala Krk. Domaćini koji su nanizali četiri utakmice bez poraza bolje su krenuli u utakmicu, ali svoje šanse nisu znali realizirati pa je poluvrijeme završilo bez golova. Gosti su pitanje pobjednika riješili odmah na početku drugog dijela, prvo je Neven Čuturilo u 47. minuti doveo Krk u vodstvo, da bi samo tri minute kasnije na 0:2 povisio Karlo Josipović. Do kraja utakmice gosti su iskusno zadržali stečenu prednost, ali i ostali sa igračem manje kada je Florian Fumić zbog svoje nepromišljenosti u samo dvije minute zaradio dva žuta, odnosno isključujući crveni karton.

Dubrava je nakon odličnog ulaza u sezonu očigledno malo posustala, pa je na svome terenu protiv Jadrana iz Poreča napravila novi kiks. U utakmici gdje su domaćini bili bolji protivnik, mreže se nisu tresle, pa je samim time rezultat na kraju iznosio 0:0.

U derbiju zagrebačkih naselja Vrapče je na svome terenu dočekalo Trnje i na kraju ostalo bez bodova. Gostujućim nogometašima bio je dovoljan jedan pogodak da uzmu sva tri boda. Gol odluke postigao je Ivan Miličević u 53. minuti utakmice za konačni rezultat 0:1.

Maksimir je na svom terenu dočekao posljednjeplasirano Dugo Selo i nastavio s lošim rezultatima. U izjednačenoj utakmici nakon isteka devedeset minuta nije bilo pobjednika. Deni Bektaši doveo je Maksimir u vodstvo u 11. minuti utakmice, da bi samo dvadeset minuta kasnije Antonio Mamić poravnao rezultat na 1:1. U 70. minuti domaćini su ostali s igračem manje kada je Mate Jakelić zaradio izravni crveni karton radi prekršaja na igraču za izglednu priliku za postizanje zgoditka. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Do treće uzastopne, a ukupno četvrte pobjede stigli su nogometaši Haška na gostovanju u Krapini kod Zagoreca. Gosti su već nakon dvadeset minuta igre imali veliku prednost 0:2 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Dakoti Collinsu. U nastavku su domaćini pokušavali doći barem do počasnog pogotka, ali su gosti u 74. minuti dovršili posao kada je Marko Brašnić postigao pogodak za 0:3. Ovim porazom Zagorec zauzima zadnje mjesto na tablici.

Četvrtu uzastopnu pobjedu ostvarili su nogometaši Vinogradara na gostovanju u Vrbovcu. U najefikasnijoj utakmici kola Vrbovec je prvi došao u vodstvo, kada najbolji igrač domaćina Uemerson Ramon zabija pogodak već u petoj minuti, ali ipak do kraja poluvremena gosti se vračaju u rezultatski egal golom Igora Prijića. U drugom poluvremenu gosti su ipak pokazali svu svoju nadmoć i uvjerljivo slavili, igrala se 63. minuta kada je domaći igrač Filip Pluščec nespretno pogodio vlastitu mrežu za 1:2. U zadnjih petnaest minuta pala su još dva gola, prvo je Roko Prša zabio za 1:3, da bi Stjepan Poljak iz kaznenog udarca postavio konačni rezultat 1:4.

Za najveće iznenađenje kola pobrinula se Segesta koja je na gostovanju kod visokoplasirane Kustošije uzela sva tri boda. Mreže su mirovale sve do 66. minute kada Filip Dianežević dovodi Segestu u vodstvo, a samo pet minuta kasnije Matija Sertić diže prednost na 0:2. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Segesta je ovom pobjedom prekinula niz od čak osam uzastopnih utakmica bez pobjede.